Histmag.org #9

opublikowano: 2007-07-16 17:54
wolna licencja
poleć artykuł:
Rezygnujemy z formuły e-miesięcznika. Ale jak kończyć - to w dobrym stylu. Zapraszamy więc do lektury najnowszego, ostatniego już numeru „Histmag.org”.
REKLAMA

Dziewiąte wydanie miesięcznika „Histmag.org” można przeglądać online lub pobrać w postaci pliku PDF - 8,5 mb.

Historia:

„Fryderyk II- słowa i czyny. Pierwszy rok z siedmiu” - Tomasz Leszkowicz / wersja online / PDF strona 5

Wybitne postacie, wielkie bitwy, nagłe zwroty akcji – tym żyła Europa w latach 1756-63. Wojna siedmioletnia odcisnęła ogromne piętno na XVIII-wiecznej historii kontynentu. A jednym z głównych aktorów tych wydarzeń był Fryderyk II, król Prus...

„Kościelny Inkwizytor? - recenzja książki Księża wobec bezpieki” - Sebastian Adamkiewicz i Przemysław Stępień/ wersja online / PDF strona 26

Są książki, które na długo przed wydaniem budzą ogromne kontrowersje i liczne dyskusje. Jedną z nich jest praca ks. Isakowicza-Zaleskiego „Księża wobec bezpieki”.

„Szlachta - fotoreportaż” - Tomasz Dębski/ wersja online / PDF strona 31

W dniach 28.05–01.06.2007 r. na zamku w Liwie odbył się V Festyn Archeologiczny. Spośród uczestników festynu najciekawsza była grupa szlachciców ubranych w staropolskie stroje.

Społeczeństwo:

„Internetowe plotki” - Paweł Rodak / wersja online / PDF strona 36

Globalna sieć stała się największym plotkarskim rynkiem. Mało kto zdołał utrzymać się od niego z daleka. Nic dziwnego, że znaleźli się tacy, którzy chcą na niej zarobić.

„Śląsk gra w futbol, czyli krótka historia Silesia Miners” - Marcin Badora / wersja online / PDF strona 37

Gdy w kwietniu 2006 roku czterech chłopaków ze Śląska postanowiło założyć drużynę futbolu amerykańskiego, mogli zostać uznani za szaleńców. W Polsce istniało ledwie kilka drużyn, nie było jeszcze rozgrywek ligowych i boisk. Czekała ich wyboista droga.

„Ja ludzi lubię — rozmowy z Cesarzem Reportażu” - Tomasz Leszkowicz / wersja online / PDF strona 44

Miał to być w zamierzeniu prezent dla wielkiego pisarza. Książka stała się jednak pośmiertnym hołdem dla niego. Witold Bereś i Krzysztof Burnetko prezentują osiem rozmów z wybitnym reporterem, zatytułowanych „Kapuściński: nie ogarniam świata”.

Kultura:

„Impreza na ostro — przepis na event kulturalny” - Kamil Machura, Adam Pisarek / wersja online / PDF strona 46

Za kilka sekund wybije 20.00. Paulina w pośpiechu przybija białą szarfę do ściany. Magda zapala świeczki wzdłuż korytarza prowadzącego do baru. Przygotowania do juwenaliowej imprezy „Masala Attacks – Bollywod w Kwadratach” dobiegają końca. Czas na zabawę!

„Noc muzeów” - Renata Pernak / wersja online / PDF strona 48

W Polsce mamy tylko jeden wieczór, gdy muzea przeżywają prawdziwe oblężenie. Jest to majowa noc muzeów, która pozornie daje nam świadectwo potrzeby ukulturalnienia. Kim jest więc człowiek z tym jednodniowym pędem ku kulturze?

„Nowi bohaterowie” - Adam Pisarek/ wersja online / PDF strona 50

Superman, Batman, Kapitan Ameryka rządzili wyobraźnią wielu pokoleń. Ale superbohaterowie byli od zawsze. Nic nie zmieniło się od początku istnienia ludzkości...

W numerze, który ukazał się 16 lipca, znalazło się również wiele innych publikacji. Jeśli chcesz otrzymać informację o działaniach redakcji „Histmag.org”, zapisz się do naszego newslettera - wypełnij formularz po prawej. Zapraszamy!

Wydanie możecie skomentować na naszym forum lub śląc list na adres: [email protected]">[email protected]">[email protected] – z góry dziękujemy!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Michał Świgoń
Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone