A gdzie Ty byłeś na wakacjach?

opublikowano: 2008-07-16 17:43
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Odwiedziłeś na wakacjach warte uwagi miejsce związane z historią? Opisz je, oceń i zachęć innych czytelników do wizyty! Czekamy też na sygnały o miejscach, które lepiej omijać szerokim łukiem.
REKLAMA

Zaczynają się wakacje, dlatego chcielibyśmy zaprosić naszych Czytelników do udziału w organizacji nowego działu „Histmaga”, poświęconego zabytkom, muzeom i innym miejscom związanym z historią. Mogą to być zarówno instytucje, miejsca, budynki, jak i całe wioski lub miasteczka o ciekawej historii.

W Polsce są dziesiątki tysięcy zabytków i setki muzeów. Wiele z nich to miejsca ciekawe i warte odwiedzenia, ale niemal nieznane. To często skromne instytucje albo piękne budynki poukrywane w małych miejscowościach. Nie trafiają do katalogów i przewodników, nawet jeśli stanowią atrakcję dla miłośników historii.

Najbardziej interesują nas miejsca nieznane, ale chętnie opublikujemy także teksty na temat popularnych zabytków. Oprócz przykładów pozytywnych, czekamy również na te negatywne: informacje o zaniedbanych zabytkach, o które nikt nie pamięta, a także muzeach, gdzie obowiązują absurdalne zasady, a ekspozycja nie zmieniała się od 40 lat.

Najciekawsze teksty będziemy oczywiście nagradzać. Artykuły, najlepiej wraz ze zdjęciami z danego miejsca, można nadsyłać do końca września na adres: [email protected]">[email protected].">[email protected]. Czekamy też na krótsze sygnały i komentarze.

Na początek (i na zachętę!) zapraszamy do lektury serii artykułów poświęconych ciekawym miejscom położonym w tzw. „Polsce B”, a przede wszystkim na Podkarpaciu:

Podróż na wschód: Kolbuszowa

Przeczytaj też:

Muzeum twierdzą, fotograf wrogiem

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone