„Grafiki Rembrandta. Oryginał – kopia – późna odbitka” w Muzeum Narodowym w Poznaniu

opublikowano: 2009-03-02 23:06
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
5 kwietnia w Muzeum Narodowym w Poznaniu otwarta zostanie wystawa „Grafiki Rembrandta. Oryginał – kopia – późna odbitka”. Podczas wystawy będzie można zobaczyć jedną z największych w Polsce kolekcji grafik artysty, należącą właśnie do Muzeum Narodowego w Poznaniu, ale także zbiory pochodzące z innych polskich muzeów. Poza grafikami na zwiedzających czekać będą fabularne oraz dokumentalne filmy poświęcone twórcy i jego działalności, jak również warsztaty.
REKLAMA

Tytuł wystawy odnosi się do trudnych zagadnień jakimi w kontekście prac Rembrandta są oryginał, kopia i późna odbitka. W ciągu ostatnich dekad najbardziej fundamentalne badania nad Rembrandtem prowadzone są nad autentycznością dzieł, zarówno obrazów, rysunków jak i grafik. Tego trudu podjęło się także Muzeum Narodowe w Poznaniu.

Zbiór prezentowanej kolekcji stanowić będą prace siedemnastowieczne oraz osiemnasto i dziewiętnastowieczne odbitki, a całą ekspozycję wzbogaci zespół kilkunastu kopii z czasów Rembrandta oraz z czasów późniejszych. Zwiedzający będą mieli także okazję zapoznać się z opartym o aktualny stan badań komentarzem naukowym, który dopełni wystawę.

Miejsce i czas wystawy: Galeria malarstwa i rzeźby, Gmach Główny, Aleje Karola Marcinkowskiego 9. Czynna od wtorku do czwartku w godzinach 9.00 - 15.00, w piątki 12.00 - 21.00, w soboty 11.00 - 18.00 i w niedziele od 11.00 do 18.00. Wystawa trwa od 05.04 do 07.06.2009.

Cena biletu normalnego wynosi 10 zł, ulgowego 6 zł. W soboty wstęp jest bezpłatny.

Zobacz też

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Grażyna Latos
Absolwentka Szkoły Gender Mainstreaming oraz Akademii Media i Gender w IBL PAN. Jedna z autorek publikacji „20 lat 20 zmian. Kobiety w Polsce w okresie transformacji 1989-2009”. Współpracuje z Fundacją Feminoteką oraz Fundacją Gender Center. Od lipca 2008 roku stała publicystka „Histmaga”. Od marca 2009 do czerwca 2010 w składzie redakcji. Do września 2011 członkini rady merytorycznej.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone