Tadeusz A. Kisielewski – „Zatajony Katyń 1941” (informacja)

opublikowano: 2011-04-06 20:11
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Dziś za sprawą Domu Wydawniczego REBIS trafiła do księgarń najnowsza książka Tadeusza A. Kisielewskiego, zatytułowana „Zatajony Katyń 1941. Nieznana tragedia polskich wojskowych!”
REKLAMA
SERIA: HistoriaOPRAWA: całopapierowa z obwolutąISBN: 978-83-7510-699-2WYDANIE: 1 (2011)LICZBA STRON: 208FORMAT: 150 x 225Zamów na stronie wydawcy – cena promocyjna

Tadeusz Kisielewski udowadnia, że zbrodnia katyńska miała tragiczny dalszy ciąg w roku 1941.

Cały cywilizowany świat już wie, że zbrodnia katyńska, czyli sowiecki mord na 22 tysiącach oficerów Wojska Polskiego, policjantów i urzędników Rzeczypospolitej, dokonana została w roku 1940. Tadeusz Kisielewski, opierając się na dokumentach znanych od dziesięcioleci, ale i niedawno odkrytych, lecz fałszywie interpretowanych, udowadnia, że miała ona tragiczny dalszy ciąg w roku 1941 - w pierwszych dwóch tygodniach niemieckiego ataku na ZSRS.

Z wnikliwych badań autora tej książki wynika, że na zachód od Smoleńska uciekający przed Niemcami enkawudziści rozstrzelali tysiące polskich wojskowych. Do dziś leżą oni w nie oznaczonych grobach, na których przez siedemdziesiąt lat nie zapłonęła żadna świeczka...

Dr Tadeusz A. Kisielewski jest ab­solwentem Instytutu Nauk Polity­cznych Uniwersytetu Warszawskie­go. Od 1979 roku pracował w Pol­skiej Akademii Nauk, a następnie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obec­nie jest niezależnym analitykiem stosunków międzynarodowych, zaj­muje się geopolityką i geostrategią. Od lat bada też okoliczności katastrofy gibraltarskiej, to m.in. za jego sprawą doszło do ekshumacji szczątków gen. Sikorskiego. Dom Wydaw­niczy REBIS wydał jego bestsellery poświęcone tej historycznej zagadce: Zamach (2005) i Zabójcy (2006), a także Katyń. Zbrodnia i kłamstwo (2007) oraz Gibraltar i Katyń. Co kryją archiwa rosyjskie i brytyjskie (2008).

Zobacz też więcej interesujących książek wydanych przez Rebis.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone