Claude Lévi-Strauss w Cieszynie cięgle żywy

opublikowano: 2010-07-07 21:50
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
W Cieszynie trwają festiwale: „Wakacyjne kadry” i „Kręgi sztuki”. Pośród filmów, koncertów i wystaw, organizatorzy znaleźli także czas na debaty.
REKLAMA
Lévi-Strauss - ojciec strukturalizmu - będzie bohaterem wykładu Ludwika Stommy

Najciekawiej zapowiada się spotkanie czwartkowe. O godzinie 15:00 w niedawno otwartej w Czeskim Cieszynie kawiarni Noiva (czytaj o historii tego miejsca) gościł będzie, popularny antropolog i felietonista „Polityki” na stałe mieszkający we Francji, profesor Ludwik Stomma.

Stomma, uczeń Lévi-Straussa, wygłosi wykład: „Levi-Strauss. Kopernik nauk społecznych”. - Claude Lévi-Strauss miał szaloną maestrię. Jego seminaria były intelektualną sensacją, całkowicie zamkniętymi spektaklami, na które trzeba było przepustki – tak prof. Ludwik Stomma wspominał zmarłego w zeszłym roku w w wieku 101 lat ojca strukturalizmu.

Znając wykłady Stommy, poza sporą dawką wiedzy, można liczyć na liczne anegdoty.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Łukasz Grzesiczak
Łukasz Grzesiczak – rocznik 1981. Absolwent filozofii UJ, próbuje skończyć bohemistykę na UJ. Przygotowuje doktorat o Europie Środkowej w Instytucie Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Pracował jako piarowiec kultury, asystent senatora oraz wydawca on-line w portalu społecznościowym. Czechofil, dziennikarz, recenzent kulturalny – obecnie współpracuje m.in. z tygodnikiem „Przegląd”, czeskim magazynem „Listy”, „Nową Europą Wschodnią”, „Witryną czasopism” i portalem „polis.edu.pl”. Publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Newsweeku”, „GW”, „Dzienniku Zachodnim”, „Twórczości” i „Lampie”. Jego proza ukazywała się na łamach „Pograniczy”. Tłumaczy z języka czeskiego i słowackiego. Uwielbia kawę, domino, Milana Kunderę i The Clash. Bloguje na http://kostelec.blox.pl

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone