Co ciekawego oferuje Dom Wydawniczy Rebis w maju?
„Fascynująca i pod wieloma względami nowatorska książka”- Olivier Wieviorka, autor Mitów II wojny światowej
Rok 1942 był punktem zwrotnym II wojny światowej. Na wszystkich teatrach działań – na froncie wschodnim, Pacyfiku, w Afryce Północnej – nastąpił wtedy przełom. Po okresie niepowstrzymanego naporu Niemiec i Japonii alianci w końcu się otrząsnęli i dzięki serii zwycięstw – pod Stalingradem, Midway, Al-Alamajn – oraz osiągnięć naukowych i technicznych przejęli inicjatywę. Ale rok ten pozostawił także niezatarte piętno na społeczeństwach Europy: narastał niemiecki terror, ludobójstwo stało się przemysłem, a w reakcji na to rodził się i stawał do walki ruch oporu.
Aby opowiedzieć o tym wyjątkowym roku, w książce wykorzystano dziesiątki rysunków, infografik i fotografii oraz przystępne, lecz bogate w treść teksty podsumowujące aktualną wiedzę. Autorzy 1942 dzięki oryginalnym środkom wyrazu głęboko odnowili narrację tego przełomowego okresu.
Cyril Azouvi - dziennikarz miesięcznika popularnonaukowego „Ça m’intéresse” i publicysta, autor książek z dziedziny literatury faktu, m.in. Le jour ou l’Amérique a vu la guerre. 1943: le traumatisme de la bataille de Tarawa (2015).
Julien Peltier - data designer i historyk, z wykształcenia grafik, regularnie współpracuje z wieloma czasopismami, m.in. z „Guerres & Histoire”. Współautor wysoko ocenianej Infographie de la Révolution française (2021).
Książkę „1942. Przełomowy rok II wojny światowej w infografikach, rysunkach, fotografiach” zamówicie pod tym linkiem!
Norweski bestseller, zdobywca prestiżowej historycznej Nagrody im. Sverrego Steena
Początek XI wieku, basen Morza Północnego
Król Anglosasów Athelred panuje nad bogatą, acz niestabilną Anglią.
Knut, młody władca Duńczyków, próbuje podbić państwo Athelreda, kładąc na szali całą swoją przyszłość.
Olaf Haraldsson, norweski król-wiking, realizuje własne interesy.
Tore Skeie zabiera czytelnika w szaloną podróż przez niespokojne czasy, gdy epoka wikingów chyliła się ku końcowi, a królestwo Norwegii znajdowało się w tyglu zmian. Gdy wodzowie lawirowali, sojusznicy zmieniali strony, a ogromne ilości srebra przechodziły z rąk, do rąk, pociągając za sobą przemoc, brutalność i zniszczenie. Jednocześnie w północnych krajach szerzyło się chrześcijaństwo, tworząc powoli nowy porządek społeczny.
Burzliwe czasy wikingów przywrócone do życia w historii godnej telewizyjnej sagi.
Opowieść o bezwzględnych konfliktach, politycznych intrygach, dyplomatycznych machinacjach czyta się niczym realistyczną "Grę o tron" – brak jedynie smoków. Miłośnicy historii średniowiecza będą zafascynowani.
Tore Skeie (ur. 1977) jest jednym z najbardziej cenionych norweskich historyków, autorem bestsellerowych i nagradzanych książek, m.in. Alv Erlingsson. Fortellingen om adelsmanns undergang (2009) i Jomfruen fra Norge (2012).
Książkę „Era wilka” zamówicie pod tym linkiem!
Zobacz też pozostałe książki, dostępne w ofercie Domu Wydawniczego Rebis.