Dziś Światowy Dzień Książki!

opublikowano: 2011-04-23 08:05
wolna licencja
poleć artykuł:
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku. Ma na celu m.in. promocję czytelnictwa. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. W 1926 roku wystąpił z nim wydawca, Vicente Clavel Andrés.
REKLAMA

23 kwietnia to według katalońskiej tradycji hucznie obchodzone święto narodowe, dzień jej patrona, Św. Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii tego dnia obdarowywano kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka, pokonanego przez Św. Jerzego. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się podarunkami – książkami. 23 kwietnia to także prawdopodobna data śmierci Miguela de Cervantesa oraz urodzin i śmierci Szekspira. W 1995 roku UNESCO wpisało tę datę do swego kalendarium jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Źródło: http://www.swiatowydzienksiazki.pl.

Światowy Dzień Książki – zobacz też: Czytam, bo lubię to

Korekta: Agnieszka Kowalska

POLECAMY

Kupuj świetne e-booki historyczne i wspieraj ulubiony portal!

Regularnie do sklepu Histmaga trafiają nowe, ciekawe e-booki. Dochód z ich sprzedaży wspiera działalność pierwszego polskiego portalu historycznego. Po to, by zawsze był ktoś, kto mówi, jak było!

Sprawdź dostępne tytuły pod adresem: https://sklep.histmag.org/

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Michał Świgoń
Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone