Enemy Front podczas godziny „W”

opublikowano: 2014-07-25 15:00
wolna licencja
poleć artykuł:
W 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego CI Games przygotowała coś specjalnego dla graczy gry Enemy Front.
REKLAMA

W 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego CI Games przygotowała coś specjalnego dla graczy gry Enemy Front. 1 sierpnia o godzinie 17.00 (czyli o Godzinie „W”) gra zostanie zatrzymana na minutę. Gracze na całym świecie, w tym samym czasie co Warszawiacy, będą mogli oddać hołd Powstańcom Warszawskim i poznać historię Powstania. To zakrojone na globalną skalę, precedensowe w świecie wirtualnym i realnym wydarzenie, zainicjowane przez grupę marketingową McCann Worldgroup, ma na celu zwrócenie uwagi świata na największą w historii zbrojną akcję podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.

Celem naszej akcji jest propagowanie wiedzy o Powstaniu Warszawskim wśród ludzi, którzy pewnie nie zainteresowaliby się nim sami z siebie. Podczas pracy nad Enemy Front zdaliśmy sobie sprawę, że to istotne dla Polaków wydarzenie, jest bardzo słabo znane i praktycznie nierozumiane poza granicami Polski. Między innymi dlatego zdecydowaliśmy się umieścić akcję w wiernie odtworzonej Warszawie tamtych czasów. Teraz, w 70. rocznicę Powstania chcemy zachęcić świat do zrozumienia wagi tego wydarzenia – powiedział Marek Tymiński, Prezes CI Games.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Michał Przeperski
(ur. 1986), doktor historii, pracownik Instytutu Historii Nauki PAN. Od stycznia 2012 do czerwca 2014 redaktor naczelny Histmaga. Specjalizuje się w dziejach Europy Środkowej w XX wieku, historii dziennikarstwa i badaniach nad transformacją ustrojową. Autor m.in. książek „Gorące lata trzydzieste. Wydarzenia, które wstrząsnęły Rzeczpospolitą” (2014) i „Nieznośny ciężar braterstwa. Konflikty polsko-czeskie w XX wieku” (2016). Laureat nagrody „Nowych Książek” dla najlepszej książki roku (2017), drugiej nagrody w VII edycji Konkursu im. Inki Brodzkiej-Wald na najlepsze prace doktorskie z dziedziny humanistyki (2019). Silas Palmer Research Fellow w Stanford University (2015), laureat Stypendium im. Krystyny Kersten (2015), stypendysta Funduszu Wyszehradzkiego w Open Society Archives w Budapeszcie (2019). Kontakt: [email protected]

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone