Herstoria – kobiety w historii czy historia kobiet?

opublikowano: 2009-11-19 21:41
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
We wtorek 24 listopada o godzinie 19.00 w Krakowie Fundacja Przestrzeń Kobiet zaprasza na spotkanie „Historia, Herstoria - kobiety w historii czy historia kobiet?”, które odbędzie się w ramach projektu „Krakowski Szlak Kobiet”. Spotkanie poprowadzi Ewa Furgał - redaktorka i współautorka książki „Krakowski Szlak Kobiet. Przewodniczka po Krakowie Emancypantek”, trenerka prowadzonych przez Fundację warsztatów historii kobiet. Gościnią spotkania będzie dr Dobrochna Kałwa.
REKLAMA

O tym, czym jest genderowa perspektywa w historii, jakie są jej korzenie, metody, dorobek, trudności i szanse, a także o tym, do czego potrzebne nam kobiety w historii i historia kobiet, porozmawiamy z dr Dobrochną Kałwą - historyczką, pracownicą naukową Wydziału Historii UJ, zajmującą się historią kobiet i w Polsce i Europie w XIX i XX wieku, metodologią gender, historią społeczną, oral history, autorką m.in. książki pt. „Kobieta aktywna w Polsce międzywojennej”. Podczas spotkania będzie można otrzymać nieodpłatny egzemplarz książki „Krakowski Szlak Kobiet. Przewodniczka po Krakowie Emancypantek” – zapowiadają organizatorki.

Miejsce: kawiarnia Cafe Szafe, ul. Felicjanek 10, Kraków, wstęp wolny

Zobacz też:

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Grażyna Latos
Absolwentka Szkoły Gender Mainstreaming oraz Akademii Media i Gender w IBL PAN. Jedna z autorek publikacji „20 lat 20 zmian. Kobiety w Polsce w okresie transformacji 1989-2009”. Współpracuje z Fundacją Feminoteką oraz Fundacją Gender Center. Od lipca 2008 roku stała publicystka „Histmaga”. Od marca 2009 do czerwca 2010 w składzie redakcji. Do września 2011 członkini rady merytorycznej.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone