„Historia jednostek wojskowych na frontach II wojny światowej” – konferencja w Krakowie w kwietniu

opublikowano: 2014-02-18 19:53
wolna licencja
poleć artykuł:
Do końca lutego trwają zapisy na studencko-doktorancką konferencję naukową _Historia jednostek wojskowych na frontach II wojny światowej_ organizowaną przez Instytut Historii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Odbędzie się ona 3 i 4 kwietnia.
REKLAMA

Celem niniejszej konferencji jest ukazanie losów jednostek wojskowych, które toczyły walki na frontach II wojny światowej, niezależnie od tego, po której stronie, z czyjego rozkazu i dla jakiego celu. Zakres tematyczny, pomimo swego pozornie zawężonego przedmiotu, pozwala skupić się na wielu różnorakich aspektach związanych z siłami zbrojnymi, jak też ich udziałem w poszczególnych bitwach, akcjach pacyfikacyjnych oraz operacjach eksterminacji grup etnicznych, składających się na główny obraz konfliktu określanego w historiografii mianem II wojny światowej. Wystąpienia prelegentów mogą tym samym odnosić się zarówno do całościowego ujęcia dziejów danej jednostki – ze szczególnym zaznaczeniem okresu wojennego – jak też mogą przedstawiać jedynie okres przypadający na lata największego konfliktu militarnego świata – informują organizatorzy.

Czas konferencji zostanie podzielony na cztery panele (po dwa na każdy dzień), z których każdy wieńczyć będzie dyskusja. Każdy z tych paneli składać będzie się z ok. siedmiu-ośmiu 20 minutowych wystąpień.

Zgłoszenia można nadsyłać do 28 lutego 2014 r. na adres [email protected]. Do 4 marca organizatorzy poinformują o zakwalifikowaniu referatów do wygłoszenia podczas obrad. Opłata konferencyjna wynosi 75,00 zł (w tym m.in. materiały konferencyjne, poczęstunek oraz 2 obiady).

Więcej informacji: historia.upjp2.edu.pl

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Histmag.org, redakcji merytorycznej portalu w l. 2006-2021, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.

Wszystkie teksty autora
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone