Jakie naprawdę były relacje polsko-żydowskie w II RP i podczas niemieckiej okupacji w czasie IIWŚ​? Obejrzyj debatę nt. najnowszej publikacji IPN!

opublikowano: 2021-03-25 10:35
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Instytut Pamięci Narodowej wydał pierwszy numer polsko-angielskiego czasopisma naukowego „Polish-Jewish Studies”, poświęconego relacjom polsko-żydowskim oraz dziejom społeczności żydowskiej na ziemiach polskich w XX w. Zapraszamy do obejrzenia debaty nt. najnowszej publikacji IPN. Transmisja dostępna zarówno po polsku, jak i po angielsku.
REKLAMA

IPN wydał pierwszy numer polsko-angielskiego czasopisma naukowego poświęconego relacjom polsko-żydowskim oraz dziejom społeczności żydowskiej na ziemiach polskich w XX w. Znalazły się w nim artykuły między innymi o tzw. legalizacji dokumentów dla ukrywających się Żydów w czasie niemieckiej okupacji, o polskim konsulacie w Hawanie, który pomagał w ucieczce z okupowanej Europy polskim obywatelom pochodzenia żydowskiego, o powojennym procesie policjantów granatowych oskarżonych o mordowanie ludności żydowskiej. Z okazji tej publikacji w Przystanku Historia odbyła się debata, podczas której została omówiona charakterystyka czasopisma. w debacie udział wzięli: zastępca Prezesa IPN dr Mateusz Szpytma - członek redakcji PJS, prof. Grzegorz Berendt (MIIWŚ/UG) - redaktor naczelny PJS, dr Tomasz Domański - zastępca red. nacz. PJS oraz dr Alicja Gontarek - sekretarz Redakcji PJS. Jej zapis prezentujemy państwu na kanale IPN TV.

Zapraszamy do obejrzenia debaty:

Transmisja dostępna także w j. angielskim - LINK

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone