„Litwa. Tajemnice Wielkiego Księstwa” – Podcast Muzeum Historii Polski

opublikowano: 2023-12-28 06:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Muzeum Historii Polski zaprasza do wysłuchania wciągających opowieści o wybitnych postaciach sprzed wieków i kulisach kluczowych wydarzeń dla dziejów naszego kraju, przeplatane mniej znanymi, choć pasjonującymi wątkami z historii Polski. Wsłuchajcie się w naszą wspólną historię!
REKLAMA
Fot. Screenshot z kanału YouTube Muzeum Historii Polski w Warszawie

Podcasty znajdziecie na kanale Muzeum Historii Polski na YouTube. Dziś zapraszamy do wysłuchania odcinka pt. „Litwa. Tajemnice Wielkiego Księstwa”

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak Litwa stała się potęgą średniowiecznej Europy? Odkryjcie nieznane fakty i tajemnice historii Polski i Litwy!

Przez wieki Polska i Litwa tworzyły unikatowe państwo o bogatej mozaice etnicznej. W podcaście usłyszycie o korzeniach tych więzi oraz dlaczego wiele polskich nazwisk ma litewskie korzenie, a polskie słowa stały się częścią języka litewskiego.

Dołączcie do Cezarego Koryckiego i gościa specjalnego, dr. Tomasza Borowskiego z Muzeum Historii Polski, w podróży przez historię i tajemnice Litwy. Odkryjcie kim byli Litwini zanim rozpoczęła się ta niesamowita historia. Zanurzcie się w litewskiej „grze o tron” i dowiedzcie się, jak wyglądały walki o władzę w tym średniowiecznym państwie.

Czy wiecie, co tak naprawdę stało się, kiedy Polska i Litwa zaczęły się jednoczyć? Odkryjcie prawdę o tym, na co zgodził się Jagiełło i jak to wpłynęło na przyszłość Litwy.

Czy Litwa rzeczywiście przyjęła chrzest od Polski? Wszystkie te pytania i wiele więcej znajdziecie w fascynującym podcaście „Litwa: Tajemnice Wielkiego Księstwa”. Nie przegapcie tego niezwykłego spotkania z historią i kulturą Polski i Litwy!

Jeśli szukacie historii o znaczących postaciach i osobach, które odegrały ważną rolę w dziejach Polski, a przy tym lubicie nieoczywiste ciekawostki, dobrze trafiliście! Zapraszamy do słuchania kolejnych odcinków na kanale YouTube Muzeum Historii Polski i innych platformach podcastowych! 

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone