Magda Szcześniak – „Poruszeni. Awans i emocje w socjalistycznej Polsce”

opublikowano: 2023-09-08 05:00— aktualizowano: 2023-09-08 06:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Magda Szcześniak w książce „Poruszeni. Awans i emocje w socjalistycznej Polsce” przygląda się niezwykłemu zbiorowi tekstów i filmowych obrazów interpretowanych jako „socjalistyczne opowieści awansu”.
REKLAMA
Magda Szcześniak
„Poruszeni. Awans i emocje w socjalistycznej Polsce”
cena:
74,90 zł
Wydawca:
Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Rok wydania:
2023
Okładka:
twarda
Liczba stron:
512
Premiera:
30.08.2023
Format:
145x205 [mm]
ISBN:
978-83-67075-80-0
EAN:
9788367075800

Poruszeni. Awans i emocje w socjalistycznej Polsce przywracają pamięć o doświadczeniu mobilności społecznej, elektryzującym temacie debaty publicznej okresu PRLu. Po II wojnie światowej miliony Polek i Polaków doświadczyły awansu społecznego. I choć obietnica wyeliminowania klasowych hierarchii składana przez socjalistyczne państwo nie została zrealizowana, to przez kolejne dekady mapa społeczna podlegała nieustannym przeobrażeniom i negocjacjom.

W tej fascynującej książce autorka przygląda się niezwykłemu zbiorowi tekstów i filmowych obrazów interpretowanych jako „socjalistyczne opowieści awansu”. Ich autorki i autorzy na bieżąco próbowali rejestrować i poddawać analizie mechanizmy mobilności społecznej i silne emocje towarzyszące przemianie tożsamości. Radość i lęk, duma i wstyd, gniew, poczucie odrzucenia, nadzieja, wdzięczność – poruszenie.

Książkę „Poruszeni. Awans i emocje w socjalistycznej Polsce” zamówicie pod tym linkiem

Polecamy również pozostałe książki, które Wydawnictwo Krytyki Politycznej ma w swojej ofercie.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone