O Maharadży w Warszawie

opublikowano: 2010-11-07 12:32
wolna licencja
poleć artykuł:
Akcja „Uhonorujmy Maharadżę” zainicjowana przez Centrum Studiów Polska-Azja prezentuje nową odsłonę. W najbliższym tygodniu w Warszawie odbędzie się spotkanie związane z postacią jama saheba Digvijaysinhji, od kilku dni mieszkańcy stolicy mogę też oglądać wystawę opowiadającą o pobycie polskich dzieci w Indiach.
REKLAMA

W spotkaniu, które odbędzie się we wtorek 9 listopada w Galerii Azjatyckiej Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie (ul. Freta 5) wezmą udział: Andrzej Jan Chendyński, prezes Koła Polaków z Indii 1942-1948, Wiesław Stypuła, członek Zarządu Koła, wychowanek maharadży oraz Ewa Dryjańska z Centrum Studiów Polska-Azja. Dyskusja rozpocznie się o godz. 18:00, a poprowadzi ją Karolina Krzywicka z Muzeum Azji i Pacyfiku.

Do 30 listopada na drugim piętrze Traffic Clubu przy ul. Brackiej 25 można natomiast oglądać wystawę Indie po 60-ciu latach... Wyprawa do Polskiego Osiedla Valivade-Kolhapur zorganizowaną przez Koło Polaków w Indiach 1942-1948 oraz Muzeum Azji i Pacyfiku. Związana jest ona z historią osiedla w którym zamieszkiwały polskie dzieci oraz ich wizytą w tym miejscu po ponad 60 latach (2005 r.).

Źródło: polska-azja.pl

O akcji „Uhonorujmy Maharadżę” w Histmag.org:

Zobacz też:

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Histmag.org, redakcji merytorycznej portalu w l. 2006-2021, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.

Wszystkie teksty autora
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone