„Polska Zbrojna on-line” - nowa inicjatywa CBW

opublikowano: 2010-12-11 10:30
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Centralna Biblioteka Wojskowa uruchomiła serwis internetowy „Polska Zbrojna on-line”, w którym zgromadzono archiwalne numery „Polski Zbrojnej” – gazety poświęconej sprawom wojskowym, wydawanej od 1921 r. po dzień dzisiejszy.
REKLAMA

Centralna Biblioteka Wojskowa bezpłatnie udostępniła internautom archiwalne numery „Polski zbrojnej” z lat 1921-1923, w tym m. in. „numer okazowy” wspomnianego pisma, który ukazał się na dni 5-8 października 1921 r. Jak zapowiedziano, zdigitalizowany zbiór gazet będzie systematycznie poszerzany.

W latach 20. i 30. XX stulecia (aż do wybuchu II wojny światowej) „Polskę Zbrojną” wydawano w formie dziennika. W okresie między 1950 a 1990 r. gazeta funkcjonowała pod nazwą „Żołnierz Wolności”. W 1991 r. powrócono do jej starej nazwy. Zmieniono także częstotliwość jej wydawania, przekształcając dziennik w tygodnik. W takiej formie czasopismo ukazuje się do dziś.

Aktualnie „Polska Zbrojna” jest czasopismem poświęconym szeroko rozumianej tematyce Wojska Polskiego. Obok nowinek z zakresu techniki wojskowej oraz codziennych wiadomości z kraju i ze świata na łamach gazety cyklicznie ukazują się m. in. artykuły publicystyczne oraz historyczne. Ich autorami są zarówno dziennikarze, naukowcy jak i zawodowi wojskowi.

Źródła: cbw.pl, polska-zbrojna.pl.

Korekta: Agnieszka Kowalska

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Waldemar Kowalski
Magister historii (specjalność – historia wojskowości) na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach. Absolwent podyplomowego Studium Bezpieczeństwa Narodowego na Uniwersytecie Warszawskim. Były członek redakcji "Histmag.org". Główne zainteresowania: wojskowość, militaria, religie, filozofia, stosunki międzynarodowe.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone