Poznać warszawskich przemysłowców

opublikowano: 2008-11-15 00:10
wolna licencja
poleć artykuł:
Warszawski Dom Spotkań z Historią i stowarzyszenie Nasz Norblin zapraszają na spotkania z cyklu „MADE IN WARSZAWA”, prezentujące losy warszawskich zakładów przemysłowych.
REKLAMA

Pomysłodawcą cyklu jest Krzysztof Wittels ze stowarzyszenia Nasz Norblin, a spotkania współprowadzi varsavianista i autor książki o rodzinach warszawskich przemysłowców Tadeusz Świątek.

Do tej pory odbyły się już dwa spotkania z tego cyklu, poświęcone Towarzystwu Przemysłowemu Zakładów Mechanicznych „LILPOP, RAU I LOEWENSTEIN” S.A. oraz Zjednoczonym Browarom Warszawskim P.F. „HABERBUSCH I SCHIELE” S.A.

W tym miesiącu planowane są następujące spotkania:

  • Fabryka Musztardy „A. SCHWEITZER” (sobota, 15 listopada, godz. 16:00, Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20) – opowieść o przedsiębiorstwie założonym przez obrotną kobietę przedstawi potomek rodu Andrzej Schweitzer. W programie pokaz filmu o rodzinie zrealizowanego dla TVP.
  • Spółka Akcyjna Fabryk Metalowych P.F. „NORBLIN, B-CIA BUCH I T. WERNER” (środa, 19 listopada, godz. 18.00, InfoQultura, Plac Konstytucji 4).
  • Fabryka Aparatów Elektrycznych „K. SZPOTAŃSKI I SP” (sobota, 29 listopada, godz. 16:00, Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20) – historię założonej 90 lat temu firmy przedstawi Jacek Szpotański, syn założyciela fabryki, posiłkując się zdjęciami z archiwum rodzinnego.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny. Projekt „MADE IN WARSZAWA” został dofinansowany ze środków Biura Kultury m.st. Warszawy.

Zobacz także

Źródło

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Histmag.org, redakcji merytorycznej portalu w l. 2006-2021, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone