Prof. dr hab. Włodzimierz Borodziej nie żyje

opublikowano: 2021-07-12 15:13
wolna licencja
poleć artykuł:
Zmarł Włodzimierz Borodziej – profesor nauk humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim i historyk, zajmujący się historią najnowszą.
REKLAMA
Prof. dr hab. Włodzimierz Borodziej, fot. Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, w wieku 64 lat po długiej chorobie zmarł prof. Włodzimierz Borodziej.

Włodzimierz Borodziej urodził się 9 września 1956 r. W 1979 r. uzyskał magisterium w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, następnie tamże doktorat w 1984 r. pracą pt. Terror i polityka. Policja niemiecka a polski ruch oporu w Generalnym Gubernatorstwie oraz habilitację w 1991 r. rozprawą Polska w stosunkach międzynarodowych 1945–1947, a w 2004 roku otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych. W latach 1994-1995 Gastprofessor na Uniwesytecie Filipa w Marburgu oraz w latach 2004-2005 na Uniwersytecie im. Schillera w Jenie. Był przewodniczącym Rady Naukowej Domu Historii Europejskiej w Brukseli, współdyrektorem Imre Kertész Kolleg w Jenie oraz redaktorem naczelnym serii „Polskie Dokumenty Dyplomatyczne” Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Źródło: Gazeta Wyborcza

POLECAMY

Chcesz zawsze wiedzieć: co, gdzie, kiedy, jak i dlaczego w historii? Polecamy nasz newsletter – raz w tygodniu otrzymasz na swoją skrzynkę mailową podsumowanie artykułów, newsów i materiałów o książkach historycznych. Zapisz się za darmo!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mateusz Balcerkiewicz
Redaktor naczelny portalu Histmag.org, kustosz Archiwum Akt Nowych w Warszawie, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktor naukowy i współtwórca portalu 1920.gov.pl. Hobbystycznie członek grupy rekonstrukcyjnej Towarzystwo Historyczne "Rok 1920" oraz gitarzysta.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone