Redaktor Tomasz Leszkowicz doktorem!

opublikowano: 2019-12-09 22:56
wolna licencja
poleć artykuł:
Z wielką radością informujemy, że wieloletni członek naszej Redakcji, Tomasz Leszkowicz, w dniu 4 grudnia obronił swoją rozprawę doktorską pt. „Ludowe Wojsko Polskie jako instytucja polityki pamięci historycznej (1956–1981)”! Tytuł wymaga jeszcze zatwierdzenia przez Radę Naukową IH PAN, jednak my wierzymy, że to tylko formalność i już spieszymy z gratulacjami!
REKLAMA

Tomasz Leszkowicz jest członkiem redakcji merytorycznej portalu od października 2006 roku, a od grudnia 2014 do lipca 2017 roku pełnił funkcję redaktora naczelnego portalu Histmag.org. Z kolei obecnie jest redaktorem działu naukowego. Jego zainteresowania badawcze oscylują wokół historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Jest autorem wielu cennych artykułów naukowych oraz książki „Oblicza propagandy PRL” i współautorem publikacji „Z historią na szlaku. Zabytki w Polsce, które warto zobaczyć”.

Pracę doktorską „Ludowe Wojsko Polskie jako instytucja polityki pamięci historycznej (1956–1981)” napisał pod kierunkiem dra hab. prof. IH PAN Krzysztofa Kosińskiego, z kolei recenzentami rozprawy byli prof. dr hab. Marek Wierzbicki oraz prof. dr hab. Krzysztof Komorowski.

Prof. Krzysztof Komorowski w recenzji podkreślił, że: rozprawa ma charakter nowatorski, wręcz pionierski i wnosi ogromny wkład Autora w rozwój najnowszej historii wojskowości polskiej.

Polecamy e-book Tomasza Leszkowicza – „Oblicza propagandy PRL”:

Tomasz Leszkowicz
„Oblicza propagandy PRL”
cena:
Wydawca:
Michał Świgoń PROMOHISTORIA (Histmag.org)
Liczba stron:
116
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-05-1
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone