Sopot Film Festival 2006

opublikowano: 2006-10-08 15:10
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
10 października rusza Sopot Film Festival. Jego hasłem i ideą przewodnią są Nowe Formy i Zjawiska. W konkursie głównym weźmie udział 80 filmów z ponad 30 państw.
REKLAMA

Sopocki festiwal wyróżnia się spośród innych imprez tego typu. Na jej uczestników czekają filmy nieszablonowe. Za żadnym z nich nie stoi wielki kapitał ani ogromna wytwórnia filmowa. Każda z prezentowanych na festiwalu produkcji musi wyróżniać się czymś innym niż efekty specjalne i efektowny soundtrack.

Od 10 do 15 października będzie można oglądać filmy, które są wytworem nowoczesności. Konsumpcja, cyberprzestrzeń, moda, globalne media – z takimi problemami spotka się festiwalowa widownia. Produkcje tworzone przez niezależnych artystów i studentów z całego świata będzie oceniało jury, w którym zasiądą: Izabela Jakul (DKF Kurort, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu), Marek Wojciechowski (operator filmowy), Marek Nowak (realizator, producent, animator - Niezależna Redystrybutornia Filmowa), Grażyna Riggal (artysta plastyk). Na twórców produkcji krótkometrażowych czekają trzy nagrody w kategoriach: animacja, fabuła, experimental. Zostanie przyznana również jedna nagroda dla najlepszego filmu długometrażowego. Wśród filmów biorących udział w festiwalu nie zabraknie polskich produkcji. Efekty swojej reżyserskiej pracy zaprezentują między innymi Kamila Chomicz („I-cy I see”) i Tadeusz Śliwa („Wszystko według planu”). Wśród filmów długometrażowych znalazł się „Sobowtór” w reżyserii Bodo Koxa. Inauguracja tegorocznej imprezy odbędzie się 10 października o godzinie 20:30 w Kinie Polonia. Karnet na cały festiwal kosztuje 35 zł. Więcej informacji na stronie [2006.sopotfilm.com] (http://2006.sopotfilm.com/start_pl.html)

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Ireneusz Jesionek
Autor nie nadesłał informacji na swój temat.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone