Spotkanie z pisarką - Joanna Siedlecka w DK Praga

opublikowano: 2009-10-26 09:18
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
W poniedziałek 26 października o godzinie 17:30 w warszawskim Domu Kultury Praga odbędzie się spotkanie z Joanną Siedlecką - autorką biografii i zbiorów wspomnień („Wypominki”, 1996 i „Wypominków ciąg dalszy”, 1999) poświęconych wielkim twórcom literatury oraz publikacji opisujących m.in. losy pisarzy represjonowanych.
REKLAMA

Bohaterami swoich książek Joanna Siedlecka czyniła przede wszystkim twórców literatury. W książce „Jaśnie-panicz” z 1981 roku opisała Witolda Gombrowicza, w „Mahatma Witkac” z 1992 Witkacego, w wydanym rok później „Czarnym ptasiorze” Jerzego Kosińskiego (Joska Lewinkopfa) a w „Panu od poezji” (2002) Zbigniewa Herberta. W 2005 roku ukazała się kolejna książka Siedleckiej, tym razem poświęcona historii pisarzy, których w czasach komunizmu próbowano reedukować, przede wszystkim więzieniem (m.in. Braun, Kornacki, Wańkowicz, Szpotański). Trzy lata później, w „Kryptonim "Liryka". Bezpieka wobec literatów” bohaterami reportażystki po raz kolejny byli pisarze – ci, którzy latami byli rozpracowywani, zastraszani i osaczani przez bezpiekę oraz ci, którzy na innych pisarzy donosili.

Miejsce: Dom Kultury Praga, ul. Dąbrowszczaków 2, Warszawa, wstęp wolny

Zobacz też:

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Grażyna Latos
Absolwentka Szkoły Gender Mainstreaming oraz Akademii Media i Gender w IBL PAN. Jedna z autorek publikacji „20 lat 20 zmian. Kobiety w Polsce w okresie transformacji 1989-2009”. Współpracuje z Fundacją Feminoteką oraz Fundacją Gender Center. Od lipca 2008 roku stała publicystka „Histmaga”. Od marca 2009 do czerwca 2010 w składzie redakcji. Do września 2011 członkini rady merytorycznej.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone