Stalingrad w Orzechowcach!

opublikowano: 2009-02-20 00:20
wolna licencja
poleć artykuł:
Już 28 lutego w dawnej cegielni w gminie Żurawica niedaleko Przemyśla odbędzie się inscenizacja prezentująca epizod jednej z najważniejszych bitew drugiej wojny światowej.
REKLAMA

Budynek cegielni w Orzechowcach odegra rolę słynnej Stalingradzkiej Fabryki Traktorów Krasnyj Oktiabr, która w zażartych walkach zdobyta zostanie przez Niemców a następnie odbita przez Sowietów.

Zdjęcie z poprzedniej inscenizacji udostępnione przez organizatorów

Organizatorem inscenizacji jest Gmina Żurawica wraz z Przemyskim Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K. Udział zapowiedzieli rekonstruktorzy z Polski, Słowacji i Rosji. W walkach weźmie udział także ciężki sprzęt. Impreza rozpocznie się w sobotę 28 lutego o godz. 11:00.

Informacja od organizatorów: Jedynym dojazdem do miejsca rekonstrukcji będzie droga od Żurawicy w kierunku na Pruchnik (droga wojewódzka 881 Żurawica - Łańcut), następnie po zjeździe w dół „serpentynkami” skręcamy w prawo do Orzechowiec (według kierunkowskazu do schroniska dla zwierząt). Cały czas prosto, aż do kościoła i tam już należy szukać miejsca do zaparkowania. Droga od Duńkowiczek do Orzechowiec będzie wyłączona z ruchu jako droga ewakuacyjna.

Zobacz też:

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Histmag.org, redakcji merytorycznej portalu w l. 2006-2021, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone