Stoczniowcy wilhelmińskiego i międzywojennego Gdańska (1890-1939): próba zbiorowego portretu | cykl DŹWIGAMY HISTORIĘ

opublikowano: 2023-10-26 05:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
W czwartek 16 listopada Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na wykład „Stoczniowcy wilhelmińskiego i międzywojennego Gdańska (1890-1939): próba zbiorowego portretu”. Prelegentem będzie dr Jan Daniluk – historyk, badacz i publicysta, pasjonat dziejów przede wszystkim Gdańska i Sopotu oraz II wojny światowej, wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego. Wstęp bezpłatny!
REKLAMA

Pod hasłem DŹWIGAMY HISTORIĘ, Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na cykl comiesięcznych wykładów popularnonaukowych, których głównymi bohaterami są Stocznia Gdańska oraz jej pracowniczki i pracownicy.  

W czwartek 16 listopada zapraszamy na wykład Stoczniowcy wilhelmińskiego i międzywojennego Gdańska (1890-1939): próba zbiorowego portretu. Prelegentem będzie dr Jan Daniluk – historyk, badacz i publicysta, pasjonat dziejów przede wszystkim Gdańska i Sopotu oraz II wojny światowej, wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego.

Kim tak naprawdę byli gdańscy stoczniowcy od końca XIX wieku do wybuchu II wojny światowej? Ilu ich było, ile zarabiali i gdzie mieszkali robotnicy i niżsi rangą urzędnicy Stoczni Cesarskiej oraz gdańskiej filii Stoczni Schichaua? Czy już wówczas powstawały związki zawodowe, a jeśli tak, to jak i przeciw czemu protestowano? W jaki sposób sytuacja polityczno-gospodarcza Gdańska i szerzej, regionu, wpływała na ich pracę i życie do 1939 roku? Podczas prelekcji padną odpowiedzi na te i inne pytania związane z dawnymi stoczniowcami.

  • Prelegent: | dr Jan Daniluk, Europejskie Centrum Solidarności / Uniwersytet Gdański
  • Miejsce: ECS, pl. Solidarności 1 / wystawa STOCZNIA (parter)
  • Termin: 16/11/2023, 18.00
  • Wstęp: bezpłatny

www https://ecs.gda.pl/wydarzenia/stoczniowcy-wilhelminskiego-i-miedzywojennego-gdansk/

wydarzenie Facebook | LINK

Cykl wykładów DŹWIGAMY HISTORIĘ jest jednym z elementów bogatego programu wydarzeń pod hasłem STOCZNIA. OPOWIADAMY WYSTAWĘ.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone