Studencka konferencja naukowa „Gloria Victis 1863-2013” pod naszym patronatem

opublikowano: 2012-12-19 17:53
wolna licencja
poleć artykuł:
22 stycznia, w 150. rocznicę wydania manifestu rozpoczynającego powstanie styczniowe, na Uniwersytecie w Białymstoku odbędzie się studencko-doktorancka konferencja naukowa poświęcona temu ważnemu momentowi polskich dziejów. Patronem medialnym wydarzenia jest portal Histmag.org.
REKLAMA

Konferencji będą towarzyszyć referaty członków białostockiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz otwarcie wystawy poświęconej powstaniu styczniowemu w Archiwum Państwowym w Białymstoku.

Powstanie miało duży wpływ na różne aspekty życia Polaków pod zaborami, wobec czego konferencja będzie się skupiać na czterech sferach oraz związkach między nimi: wojskowości, polityce wewnętrznej i zagranicznej, stosunkach społecznych i gospodarczych oraz kulturze. Najlepsze referaty zostaną opublikowane w czasopiśmie białostockiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego - „Biuletynie Historii Pogranicza” oraz na portalu historycznym Histmag.org - zapowiadają organizatorzy ze Studenckiego Koła Naukowego Historyków UwB.

Partnerzy imprezy: Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Białymstoku, Archiwum Państwowe w Białymstoku, Zamek w Tykocinie.

Zgłoszenia wraz z tematem i abstraktem (250 słów) należy przesyłać na adres e-mail: [email protected] do dnia 30 grudnia 2012 r. Organizatorzy zapewniają referentom salę z obsługą multimedialną (rzutnik + nagłośnienie).

Kontakt do organizatora:

Urszula Siłkowska - 503 605 501 - [email protected].

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Histmag.org, redakcji merytorycznej portalu w l. 2006-2021, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.

Wszystkie teksty autora
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone