Wokół książki: „Doświadczenia graniczne. Studia o dwudziestowiecznych formach reprezentacji”

opublikowano: 2010-02-25 01:48
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
5 marca 2010 roku o godzinie 18:30 we Wrocławiu odbędzie się spotkanie z Jackiem Leociakiem – autorem książki „Doświadczenia graniczne. Studia o dwudziestowiecznych formach reprezentacji” wydanej w ubiegłym roku przez Instytut Badań Literackich PAN.
REKLAMA

Spotkanie, organizowane przez Zakład Studiów Żydowskich Uniwersytetu Wrocławskiego, odbędzie się w kawiarni „Falanster” (ul. św. Antoniego 23). Poprowadzi je Joanna Lisek.

Jacek Leociak – kierownik Zakładu Badań nad Literaturą Holokaustu IBL PAN, członek Centrum Badan nad Zagładą Żydów przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, redaktor rocznika „Zagłada Żydów. Studia i materiały”, prowadzi zajęcia w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, współpracuje z Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Zajmuje się różnymi formami zapisu doświadczeń granicznych (w tym doświadczenia Zagłady).

Zobacz też

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone