Wykład Oswyna Murraya na Uniwersytecie Warszawskim

opublikowano: 2009-05-03 21:37
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Zakład Historii Starożytnej Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na gościnny wykład prof. Oswyna Murraya, profesora emerytowanego Balliol College na Uniwersytecie Oksfordzkim. Profesor przedstawi temat „Arnaldo Momigliano on Peace and Liberty (1940)”.
REKLAMA
Fot. ze strony Balliol College

Oswyn Murray (ur. 1937) – absolwent Uniwersytetu Oksfordzkiego, a od 1968 do 2004 roku członek i wykładowca Katedry Historii Starożytnej w Balliol College na tej samej uczelni. Znany badacz antyku, redaktor i wydawca między innymi The Oxford History of the Classical World, i The Greek City: From Homer to Alexander, a także Sympotica: A Symposium on the Symposion. Polskim czytelnikom znany przede wszystkim z wydanych nad Wisłą przez oficynę Prószyński i S-ka Narodzin Grecji.

Tematem wykładu profesora będzie działalność innego badacza starożytności – wybitnego włoskiego historyka, Arnaldo Momigliano. Poświęcone mu odczyty Murray przedstawiał też na innych uczelniach, przykładowo 29 kwietnia br. na Uniwersytecie Północnej Karoliny (Chapel Hill, USA).

Wykład na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się w poniedziałek 11 maja o godz. 16:45 w Instytucie Historycznym UW, w sali „A“.

Zobacz też

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone