Zabytki Ochrydy – wykład otwarty Mihailo Popovica w IH UJ

opublikowano: 2009-05-03 20:59
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Mediewista z Austriackiej Akademii Nauk, Prof. Mihailo Popovic zawita na kolejny polski uniwersytet. Podobnie jak w Łodzi, także w Zakładzie Historii Bizancjum Uniwersytetu Jagiellońskiego przedstawi temat: „Monuments and their preservation in the historical region of Macedonia - the example of Ohrid and its surroundings”.
REKLAMA

Profesor Mihailo Popovic pracuje w Instytucie Studiów Bizantyńskich, wchodzącym w skład Centrum Studiów Mediewistycznych Austriackiej Akademii Nauk. W Polsce jest postacią raczej słabo kojarzoną w środowisku naukowym. Przykłady jego prac można znaleźć w internecie. Abstrakt jego referatu z 21 Międzynarodowego Kongresu Bizantynistów znajduje się w tomie pozjazdowym (s. 14; jęz. ang.), za darmo dostępny jest też wstęp do jednej z jego książek, będącej monografią Via Traiana w okresie wczesnonowożytnym: „Von Budapest nach Istanbul. Die Via Traiana im Spiegel der Reiseliteratur des 14. bis 16. Jahrhunderts”

Wykład odbędzie się w poniedziałek, 4 maja 2009 o godzinie 16:45 w sali 210 Collegium Witkowskiego (ul. Gołębia 13).

Zobacz też

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone