Epoki historyczne > Literatura historyczna - archiwum

Zwycięstwa oręża polskiego - Rzeczpospolita

<< < (2/2)

kasienienka:
Ja widziałąm reklamę w piątek byłam pełna najlepsiejszych chęci coby w sobotę gnać do sklepu, ale oczywiście wstawszy rano nie pamiętałam o tym piostanowieniu. I przypomniał mi dopieero post Lecha. ale w sobotę zawsze zapominam.

Konstantinos Straticonios:
Juz mam Psków 1581. Może być, nareszczie znalazłem gdzieś plan miasta i oblężenia.

Tomasz Leszkowicz:
Widzisz Eire, Twoja propozycja spełniła się ;) "Rzepa" postanowiła kontynuować serię, po "Wale Pomorskim 1945" przemianowując ją na "Chwałę Oręża Polskiego", zaczynają oczywiście od... Powstania Warszawskiego.

Potem miała być wyprawa kijowska Chrobrego, ja dostałem dopiero czwartą część drugiej serii - Płowce :) A za tydzień "Koronowo"

Pozdrawiam :)

lubuszanin:
Mam wszystkie numery i mam mieszane uczucia. Z jednej strony jakby małe kompedium ale pozostaje niedosyt z uwagi na dość krótką treść, z drugiej rysunki, mapy i ustuowanie wojsk daje dobry pogląd. Ciekawa forma przedstawienia  sylwetek walcżacych stron oraz krótkie biogramy dowódców orach charakterystyka uzbrojenia. Może być pomocna w uatrakcyjnieniu lekcji historii czy zaciekawienia dziecka (wiem bo mój synek bardzo cętnie ogląda "lycerzy" i lubi słuchać opowiadań o bitwach w których Polacy walczą).
Ogólnie może być.

Dagget:
I pomyśleć, że się dopiero dziś o serii dowiedziałem. Niektórzy to mają szczęście :O
W serii są zwycięstwa - bardzo dobrze. I zgadzam się z mac upem - po grzyba mamy świętować klęski? Co to masochistami jesteśmy?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej