Histmag do kawy (24 września 2015)

opublikowano: 2015-09-24 05:35
wolna licencja
poleć artykuł:
Dzień dobry, dziś 24 września, 1393 lata temu Mahomet po opuszczeniu Mekki jako ostatni dotarł do Medyny, 551 lat temu wojska gdańskie zdobyły po 5 miesiącach oblężenia krzyżacki Puck podczas wojny trzynastoletniej, 67 lat temu założono japoński koncern motoryzacyjny Honda, a 55 lat temu zwodowano pierwszy amerykański lotniskowiec o napędzie atomowym USS Enterprise.
REKLAMA
Z mediów: Jak informuje portal Archeowieści „Polacy przyłapali trylobita na zrzucaniu wylinki”. W najnowszym numerze prestiżowego magazynu „Scientific Reports” polscy naukowcy opisali najstarszy zachowany w zapisie kopalnym moment zrzucania wylinek u stawonogów. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj
Życzenia od Histmaga: Wczoraj życzenia z okazji 76 rocznicy urodzin składaliśmy Januszowi Gajosowi. Dzisiaj życzenia składamy jedynie o dzień młodszemu Andrzejowi Blikle! Profesor Blikle to prawdziwy człowiek renesansu, sławny polski informatyk, profesor nauk matematycznych, członek Rady Języka Polskiego, specjalista w zakresie matematycznych podstaw informatyki, a także, co najważniejsze dla wszystkich miłośników słodkości - mistrz cukierniczy. Wszystkiego najlepszego i słodkiego życia, panie profesorze!

Z archiwum Histmaga: 24 września 1922 roku odbyły się wybory do Sejmu Śląskiego. Jego powołanie zostało zaproponowane przez stronę polską w okresie przedplebiscytowym i miało, uwzględniające silną, uwarunkowaną historycznie odrębność regionu być główną kartą przetargową w walce o śląskie dusze. O przyłączeniu części Górnego Śląska do Polski przeczytacie w naszym portalu

Lubisz czytać artykuły w naszym portalu? Wesprzyj nas finansowo i pomóż rozwinąć nasz serwis!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone