II Lubelska Wiosna Historyczna

opublikowano: 2016-03-13 16:08
wolna licencja
poleć artykuł:
W dniach 20 - 21 maja w Instytucie Historii UMCS przy Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4a w Lublinie odbędzie się II Lubelska Wiosna Historyczna. Zgłoszenia na konferencje można nadsyłać do 6 kwietnia 2016 r. Konferencja pod patronatem Histmag.org!
REKLAMA

Koło Naukowe Historii Krajów Europy Wschodniej, Koło Naukowe Historyków Studentów, Studenckie Koło Naukowe Archiwistów, Koło Naukowe Studentów Krajoznawców UMCS oraz Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra” mają zaszczyt zaprosić studentów i doktorantów wszystkich kierunków humanistycznych oraz każdego zainteresowanego tematyką historii do wzięcia udziału w II Lubelskiej Wiosny Historycznej - zapraszają organizatorzy. - Konferencja będzie podzielona na dwie części: studencką i doktorancką. Obrady będą toczyć się w ramach pięciu paneli: Wpływ jednostek na funkcjonowanie instytucji i organizacji (tylko dla doktorantów), Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją w XXI wieku, Turystyka historyczna jako dziedzina nauki, Recepcja motywów historycznych w publicystyce i kulturze popularnej, Margines społeczny na przestrzeni dziejów.

Swoje propozycje wystąpień można kierować na adres mailowy: [email protected].

Formularz zgłoszeniowy oraz oficjalne zaproszenie na konferencję zawierające informacje m.in na temat opłaty konferencyjnej i publikacji można znaleźć na stronie organizatora.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony konferencji na Faceboku.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone