Opublikowano
2007-09-01 18:21
Licencja
Prawa zastrzeżone

O „Histmag.org”

Czym właściwie jest „Histmag.org”? Jaki jest profil tematyczny naszego serwisu? Jakie są nasze cele, ile osób nas czyta? Kto wchodzi w skład redakcji?


„Histmag.org” to najdłużej istniejący serwis poświęcony szeroko rozumianej historii w Polsce, założony 1 października 2001 roku. Czyta nas ok. 150 000 osób miesięcznie. Publikujemy każdego miesiąca około stu artykułów, recenzji i newsów. Współpracujemy z większością polskich wydawców książki historycznej, instytucjami kultury, uniwersytetami, związanymi z historią stowarzyszeniami i grupami rekonstrukcyjnymi. Staramy się uprawiać dziennikarstwo profesjonalne pod każdym względem – merytorycznym, językowym, warsztatowym. Obok publicystyki zajmujemy się także propagowaniem badań naukowych i popularnej, ale rzetelnej wiedzy o historii.

Aktywnie działamy jako środek przekazu, relacjonując aktualne wydarzenia związane z historią. Pod naszym patronatem medialnym ukazują się liczne pozycje książkowe i inne publikacje, a także odbywają się ważne imprezy kulturalne i naukowe.

Historię traktujemy w sposób szeroki i interdyscyplinarny. Interesuje nas to, jak przejawia się ona we współczesnym życiu społecznym i kulturalnym — w literaturze, muzyce, sztuce, polityce. Nasz portal jest zarejestrowanym tytułem prasowym.

„Histmag.org” jest jednym z najpopularniejszych mediów historycznych w Polsce. To najczęściej wybierany przez reklamodawców internetowy serwis historyczny w naszym kraju.

„Histmag.org” to także stale rosnąca społeczność miłośników historii – pasjonatów, studentów, nauczycieli, naukowców. Od kwietnia 2006 roku na naszych łamach swoje teksty opublikowało ponad tysiąc osób.

Regularnie organizujemy konkursy z wartościowymi nagrodami. Konkursy „Histmaga” są sponsorowane przez naszą redakcję, a także m.in.: wydawców książek i prasy, księgarnie internetowe, instytucje naukowe, ośrodki kultury i wydawców gier komputerowych, planszowych i karcianych. Od 2011 roku współorganizujemy plebiscyt na najlepszą książkę historyczną Historia Zebrana. Wydaliśmy również kilka książek historycznych, pozytywnie odebranych przez recenzentów i media. Regularnie wydajemy e-booki

Obecnie w skład naszej redakcji wchodzi około 10 osób – w większości doktorantów polskich uczelni. Wspiera nas liczna grupa pasjonatów.

„Histmag.org” jest komercyjnym medium misyjnym. Nasze główne źródło finansowania stanowią wpływy z reklam. „Histmag.org” jest serwisem w pełni darmowym. Wszystkich pragnących wspierać nasz serwis zachęcamy do przesłania nam dobrowolnej wpłaty, zakupu reklamy lub do zakupów w naszym sklepie.

Nasi publicyści stanowią grupę o bardzo zróżnicowanych poglądach politycznych, społecznych, religijnych czy naukowych. W każdej z tych dziedzin jako redakcja staramy się zachowywać pełną neutralność. Publikujemy teksty osób o różnych poglądach, pod warunkiem ich wysokiej wartości merytorycznej. Nigdy, poza przypadkami łamania prawa i zasad netykiety oraz wulgarności wypowiedzi, nie cenzurujemy komentarzy naszych Czytelników publikowanych w serwisie.

„Histmag.org” w założeniu ma być platformą wymiany poglądów między zwolennikami różnych opinii. Przekonania wyrażane w poszczególnych artykułach, tak stricte historycznych, jak i dotyczących współczesności, są prywatnymi opiniami autorów (w tym członków redakcji), nie zaś odzwierciedleniem linii światopoglądowej całej redakcji. Najważniejsza jest dla nas naukowa i dziennikarska rzetelność.

Wydawcą „Histmag.org” jest firma PROMOHISTORIA, powstała w tym właśnie celu.

Kontakt

Kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org

Dodatkowych informacji na temat „Histmag.org” udziela wydawca portalu, Michał Świgoń: m.swigon@histmag.org, tel. 0692929681.

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Uwaga, wyświetliliśmy tylko ostatnio opublikowane komentarze. Zobacz wszystkie komentarze!

Uważam, że jest to najlepszy portal internetowy. Nie ma lepszego portalu historycznegoOdpowiedz

Gość: Ultor |

@Michał Świgoń Panie Michale, czemu zniknęły cytaty z portalu! Rozumiem ciekawostki, ale cytaty były zawsze ciekawe i dawały jakiś motto na dany dzień. Proszę aby wróciły. Jest przecież miejsce dla nich ... UltorOdpowiedz

@Ultor Jesteśmy przekonani, że większości użytkowników cytaty się już mocno przejadły, lub też nie zwracały uwagi. Pracujemy nad nowymi formami. :)Odpowiedz

Gość: Mentor |

Pozdrowienia dla całej redakcji oraz podziękowania za pomysł tej strony.Dobre pomysły zawsze są w cenie.Byłoby mi tym bardziej miło gdybym otrzymał odpowiedź na zadane Panu pytanie Panie Michale :-)Odpowiedz

Gość: Boss |

Witajcie. Jesteście kochani, wasz serwis historyczny jest chyba najlepszy w polskim internecie. Chciałbym Wam podziękować za to, co robicie, a przede wszystkim za recenzje książek historycznych, którymi - częściowo - kieruję się podczas decyzji o kupnie książki. Mam tylko jedną prośbę: więcej recenzji książek o historii mniej znanych w Poslce państw (nieeuropejskich), np. książki traktujące o historii Orientu czy Dalekiego Wschodu. Są trzy serie książek historycznych, które cenię najbardziej: - seria "Historia Państw Świata w XX wieku" Wydawnictwa Trio (ob. wyd. ok 40), - seria "Historiai" Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, - seria "Dzieje Orientu" Wydawnictwa Akademickiego Dialog. Pozdrawiam!Odpowiedz

Gość |

„Histmag.org” w założeniu ma być platformą wymiany poglądów między zwolennikami różnych opinii. - dobrze, ze jest napisane "w założeniu". bo w praktyce nie jest to prawdą.Odpowiedz
Redakcja

Redakcja Histmag.org

Prawa zastrzeżone – ten materiał jest chroniony przez przepisy prawa autorskiego.

Kopiowanie, przedrukowywanie (poza dozwolonymi prawnie wyjątkami) wyłącznie za zgodą redakcji: redakcja@histmag.org