Sonda Histmag.org: połączenie Muzeum II Wojny Światowej z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 roku to...

opublikowano: 2017-02-19 20:48
wolna licencja
poleć artykuł:
Spór o połączenie dwóch gdańskich muzeów poświęconych II wojnie światowej wywołuje spore kontrowersje. Zapytaliśmy naszych internautów o zdanie w tej sprawie – ponad połowa wypowiedziała się jednoznacznie. Zapraszamy też do udziału w kolejnej sondzie, tym razem poświęconej stosunkowi do Żołnierzy Wyklętych.
REKLAMA

5 lutego zapytaliśmy naszych internautów o zdanie w sprawie sporu o połączenie Muzeum II Wojny Światowej oraz Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 roku, który ostatnio ponownie się rozpalił. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chce połączyć obydwie placówki, tłumacząc to lepszym wykorzystaniem ich potencjału i skupieniem się na „polskim punkcie widzenia”. Krytycy tej decyzji pokazują jej polityczny charakter – chęć wymiany kierownictwa MIIWŚ (mianowanego przez poprzednią ekipę rządzącą) oraz zmiany gotowej już ekspozycji. Spór dotarł do sądu, który aktualnie wstrzymał łączenie. 52 proc. biorących udział w naszej sondzie odpowiedziało, że decyzja Ministerstwa była zła. Dobrze o pomyśle ministra Piotra Glińskiego wypowiedziało się 36,5 proc. ankietowanych. 11,5 proc. głosujących stwierdziło, że nie ma w tej sprawie zdania.

Zapraszamy do udziału w kolejnej sondzie, tym razem związanej ze zbliżającym się Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jaki jest Wasz stosunek do członków antykomunistycznego podziemia niepodległościowego działającego po II wojnie światowej? Pozytywny? Negatywny? A może zniuansowany? Zapraszamy do udzielania odpowiedzi! Głosowanie potrwa do 5 marca.

Dziękujemy, że z nami jesteś! Chcesz, aby Histmag rozwijał się, wyglądał lepiej i dostarczał więcej ciekawych treści? Możesz nam w tym pomóc! Kliknij tu i dowiedz się, jak to zrobić!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone