Wojciech Setlak
Ostatnie komentarze użytkownika
@Komar Ba! Oni posuwali się dalej - ośmielali się nawet W OGÓLE nie pracować, okupując przy tym zakłady pracy i uniemożliwiając pracę tym, którzy się do ich protestu nie chcieli przyłączyć! Dlaczego nie prowadzili dysputy z władzą w jakiś kulturalny sposób, na przykład wysyłając listy z więzienia? Albo głosując na... aj, przepraszam, nie mam siły tego dalej ciągnąć.
Jakie środki nacisku na władzę pan proponuje w sytuacji, gdy władza do nielojalnych obywateli po prostu strzela? Może samospalenie, wzorem tybetańskich mnichów? Ryszard Siwiec kosztem własnego życia udowodnił, że to też nie działa. Coś jeszcze?

Stan wojenny w Polsce (1981–1983)
~ Wojciech Setlak
Szkoda że autor animacji musiał dać wyraz swoim poglądom politycznym. Królestwo Kongresowe, którego władcą był car, od 1832 roku będące już zupełną fikcją, pisane jest normalnym fontem, a Polska Rzeczpospolita Ludowa jakąś ohydną łże-cyrylicą.

Jak zmieniały się granice Polski na przestrzeni wieków? [video]
~ Wojciech Setlak
Ciekawy artykuł! Bogaty wybór marginaliów z humorystycznym komentarzem można znaleźć np. tutaj: http://www.gotmedieval.com/category/mmm-marginalia-2

Małpy w modlitewniku, czyli tajemnice średniowiecznych dekoracji
~ Wojciech Setlak
@rok 1939: Widzę że duch ONR-owski w narodzie nie ginie. I nie ma takich egzorcyzmów, żeby go szlag trafił raz na zawsze - ta robota się nigdy nie kończy. Jeśli niektórzy obywatele witają wroga kwiatami, to można się oburzać albo zastanowić co ich do tego przywiodło. Podobnie jak w praktyce zmieniania nazwisk z żydowsko brzmiących na swojskie jedni dopatrują się podstępu, a inni widzą próbę ratowania się przed nienawiścią rodaków.

Ale Historia, 18 lipca w Wyborczej
~ Wojciech Setlak
Bardzo ciekawe, ale jak się korzysta ze źródeł popularnych, to warto sprawdzać szczegóły, na przykład to, czy życzliwość Stalina (lub jego "wewnętrzego kręgu", jak w oryginale) mogła mieć wpływ na los projektu zaproponowanego w 1959 roku.

Niebezpieczna wyobraźnia. Pięć najbardziej absurdalnych pomysłów zimnej wojny
~ Wojciech Setlak