Przemysław Mrówka

Absolwent Instytut Historycznego UW, były członek zarządu Koła Naukowego Historyków Wojskowości. Zajmuje się głównie historią wojskowości i drugiej połowy XX wieku, publikował, m. in. w „Gońcu Wolności”, „Uważam Rze Historia” i „Teologii Politycznej”. Były redaktor naczelny portalu Histmag.org. Miłośnik niezdrowego trybu życia.

Ostatnie teksty użytkownika
2017-10-14 11:54
Der Riese – tajemnica Gór Sowich
Niemieckie przedsięwzięcia technologiczne z okresu II wojny światowej nierzadko imponują rozmachem. Wiele z nich, jak śląski Olbrzym (der Riese), skrywa pewne mroczne tajemnice...
2017-08-14 10:00
„Expeditions: Viking” – recenzja gry komputerowej
„Viking. Usuwa wszelkie osady” - głosi stary dowcip rysunkowy. Jeśli ktoś sam chce spróbować, jak wygląda wikiński żywot, ma teraz okazję.
2017-08-01 10:00
Filip Kubiaczyk - „Cesarz Karol V. Klęska polityki, triumf idei” - recenzja
Imperium Habsburgów było pierwszym, nad którym nie zachodziło słońce. Kim był twórca jego potęgi?
2017-07-03 20:52
D-1 Cykacz, czyli pierwsze polskie kroki w przestworza
Droga do „Łosi” i „Karasi” była długa i kręta. Przyjrzyjmy się jej początkowi, czyli pierwszemu polskiemu samolotowi sportowemu.
2017-06-14 10:00
Nikola Tesla – „Moje wynalazki. Autobiografia” – recenzja
„Człowiek, który ujarzmił błyskawicę” od lat fascynuje. Teraz mamy kolejną okazję, by dowiedzieć się o nim więcej.
Ostatnie komentarze użytkownika
Nie, Panie Śmiech. Ani nie sugeruję, że wszyscy zostali ukarani, ani, że jedne fakty negują drugie. Zwróciłem tylko uwagę, że prócz osób wydających Żydów, mieliśmy też instytucję, która takie osoby karała. W mojej opinii fakt wart podkreślenia, biorąc pod uwagę, że nie kojarzę takiego mechanizmu w żadnym innym kraju okupowanym. Tylko tyle, nie chciałem przekazać żadnej dodatkowej treści.

Przepraszam dyrektora FBI
~ Przemysław Mrówka Autor Histmaga
Panie Mim: Babicz powołuje się na tezy Szipkowa zawarte w książce "Tradycjonalizm, nacjonalizm, neonazizm". Książki tej nie czytałem, więc nie wiem, jak dokładnie one brzmią, siłą rzeczy nie wiem też, czy się z nimi zgadzam, czy nie. Jeśli według Szipkowa jednym z aspektów II wojny światowej było dążenie Rzeszy do zabezpieczenia sobie w Europie "kolonii", które stanowiłyby zaplecze surowcowe, materiałowe i robotniczej siły żywej, to zgadzam się. Nie zgadzam się natomiast z twierdzeniem Babicza, jakoby ZSRS takiej polityki nie prowadził.

Kto się boi Rzeczypospolitej Polskiej?
~ Przemysław Mrówka Autor Histmaga
Krzysztof Fudalej: Błędy poprawiłem. Dziękuję bardzo za uwagi.

Miotacz ognia – broń z piekła rodem
~ Przemysław Mrówka Autor Histmaga
Zrzut ekranu pokazuje mapę już po paru latach rozgrywki, więc i różnych działań podejmowanych przez frakcje zarówno sterowane przez gracza, jak i przez komputer. W tym wypadku Kaledończycy wyparli Rzymian.

Gra: „Total War: Attila” (informacja)
~ Przemysław Mrówka Autor Histmaga
Błędy zostały już poprawione. Bardzo przepraszamy.

Juliusz Nowina-Sokolnicki albo galimatias polskiej emigracji
~ Przemysław Mrówka Autor Histmaga