Przemysław Mrówka

Absolwent Instytut Historycznego UW, były członek zarządu Koła Naukowego Historyków Wojskowości. Zajmuje się głównie historią wojskowości i drugiej połowy XX wieku, publikował, m. in. w „Gońcu Wolności”, „Uważam Rze Historia” i „Teologii Politycznej”. Były redaktor naczelny portalu Histmag.org. Miłośnik niezdrowego trybu życia.

Ostatnie teksty użytkownika
2018-07-08 10:00
„Total War Saga: Thrones of Brittania” – recenzja gry
Słynna seria wraca do swych historycznych korzeni. Jednak czy gracze też będą chcieli do niej powrócić?
2018-06-25 12:00
„Frostpunk” – recenzja gry
Świat zamienił się w bryłę lodu i ludzkość musi walczyć o przetrwanie. Ale czy na pewno warto próbować?
2018-06-16 18:44
Powstanie berlińskie 1953: bunt rozjechany sowieckimi czołgami
16 czerwca 1953 roku w Niemczech Wschodnich wybuchł robotniczy bunt przeciwko władzy komunistów. Tak jak wiele kolejnych po nim, został on krwawo stłumiony, przekreślając szansę na liberalizację sytua
2018-06-01 18:14
Bunt w Nowoczerkasku: masakra robotników w „Robotniczym Raju”
W państwach „realnego socjalizmu” ludzie pracy mieli być dobrze wynagradzani i zadowoleni, a strajki miały pozostać domeną okrutnego kapitalizmu. W rzeczywistości w państwach bloku wschodniego, w tym
2018-05-28 14:35
„Z tubylcami stwarzał partnerskie warunki współpracy” – dlaczego warto dowiedzieć się więcej o Stefanie Szolc-Rogozińskim?
Czy Szolc-Rogoziński różnił się czymś od innych odkrywców Afryki swoich czasów? o go natknęło do rozpoczęcia podróży? Czy dzisiejsza Afryka bardzo się różni od tej, która widział podróżnik? O tym wszy
Ostatnie komentarze użytkownika
Nie, Panie Śmiech. Ani nie sugeruję, że wszyscy zostali ukarani, ani, że jedne fakty negują drugie. Zwróciłem tylko uwagę, że prócz osób wydających Żydów, mieliśmy też instytucję, która takie osoby karała. W mojej opinii fakt wart podkreślenia, biorąc pod uwagę, że nie kojarzę takiego mechanizmu w żadnym innym kraju okupowanym. Tylko tyle, nie chciałem przekazać żadnej dodatkowej treści.

Przepraszam dyrektora FBI
~ Przemysław Mrówka Autor Histmaga
Panie Mim: Babicz powołuje się na tezy Szipkowa zawarte w książce "Tradycjonalizm, nacjonalizm, neonazizm". Książki tej nie czytałem, więc nie wiem, jak dokładnie one brzmią, siłą rzeczy nie wiem też, czy się z nimi zgadzam, czy nie. Jeśli według Szipkowa jednym z aspektów II wojny światowej było dążenie Rzeszy do zabezpieczenia sobie w Europie "kolonii", które stanowiłyby zaplecze surowcowe, materiałowe i robotniczej siły żywej, to zgadzam się. Nie zgadzam się natomiast z twierdzeniem Babicza, jakoby ZSRS takiej polityki nie prowadził.

Kto się boi Rzeczypospolitej Polskiej?
~ Przemysław Mrówka Autor Histmaga
Krzysztof Fudalej: Błędy poprawiłem. Dziękuję bardzo za uwagi.

Miotacz ognia – broń z piekła rodem
~ Przemysław Mrówka Autor Histmaga
Zrzut ekranu pokazuje mapę już po paru latach rozgrywki, więc i różnych działań podejmowanych przez frakcje zarówno sterowane przez gracza, jak i przez komputer. W tym wypadku Kaledończycy wyparli Rzymian.

Gra: „Total War: Attila” (informacja)
~ Przemysław Mrówka Autor Histmaga
Błędy zostały już poprawione. Bardzo przepraszamy.

Juliusz Nowina-Sokolnicki albo galimatias polskiej emigracji
~ Przemysław Mrówka Autor Histmaga