Mateusz Okoński

Mateusz Okoński, ukończył studia w zakresie historii na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie oraz studia w zakresie archeologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zainteresowany historią starożytną, ze szczególnym uwzględnieniem religii, obyczajów i kultury materialnej ludów barbarzyńskich. Obecnie, pod opieką prof. dr hab. Marka Wilczyńskiego, przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą rytualnemu uśmiercaniu ludzi na terenach Barbaricum.

Ostatnie teksty użytkownika
2018-05-15 10:00
Ewa Kassala – „Hatszepsut” – recenzja
Jej postać wciąż fascynuje i wzbudza emocje. Jaki portret słynnej władczyni Egiptu kreśli na kartach swej najnowszej powieści Ewa Kassala?
2018-04-25 10:00
Roman Żuchowicz – „Wielka Lechia. Źródła i przyczyny popularności teorii pseudonaukowej okiem historyka” – recenzja
W polskim Internecie roi się od pseudonaukowych tekstów o „turbosłowianach” i rozległym Imperium Lechitów. Z tymi szkodliwymi opowieściami postanowił się rozprawić zawodowy historyk. Czy przekona zwol
2018-04-11 10:00
Mary Beard – „Partenon” – recenzja
Stanowi jeden z najważniejszych symboli europejskiej kultury. Czym był Partenon w przeszłości? Jakie rolę odgrywa dzisiaj?
2018-02-08 23:00
Leszek Mrozewicz, Janusz Ostoja-Zagórski – „Europejskie Cywilizacje Starożytne” – recenzja
Praca niewielka objętościowo, ale poruszająca jeden z fundamentalnych problemów w dziejach ludzkości. Czy warto sięgnąć po książkę Leszka Mrozewicza i Janusza Ostoi-Zagórskiego?
2017-12-19 17:00
Anthony Everitt - „Chwała Aten” - recenzja
Dzieje Hellady, a szczególnie dwójki jej najsławniejszych dzieci – Aten i Sparty, elektryzują kolejne pokolenia badaczy, amatorów i pasjonatów historii. Odpowiedzią na to niesłabnące zainteresowanie j