Maciej Hacaga

Absolwent Wydziału Historii Gospodarczej London School of Economics, Wydziału Historii Uniwersytetu Wiedeńskiego oraz Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW. Jego zainteresowania koncentrują się wokół znaczenia czynników gospodarczych i surowcowych dla potęgi państw, zagadnień bezpieczeństwa międzynarodowego, energetycznego i ekonomicznego, oraz historii gospodarczej z perspektywy globalnej (global history).

Ostatnie teksty użytkownika
2019-01-26 10:00
Jacek Bartosiak – „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju” – recenzja i ocena
Warto dyskutować na temat położenia Polski oraz szans i zagrożeń z tego wynikających. Co na ten temat ma do powiedzenia Jacek Bartosiak?
2019-01-04 18:00
Kafir, weteran z Afganistanu, o polskiej armii i nie tylko
W jaki sposób obronić się przed potencjalnym zagrożeniem ze strony wroga? Jak weteran z Afganistanu ocenia aktualną kondycję naszych Sił Zbrojnych? Na pytania Macieja Hacagi odpowiada „Kafir”.
2018-11-23 10:00
Graham Allison – „Skazani na wojnę? Czy Ameryka i Chiny unikną pułapki Tukidydesa?” – recenzja i ocena
Czy stoimy u progu globalnego konfliktu? Czy wkrótce dojdzie do starcia między USA a Chinami? Jak tę sytuację ocenia Graham Allison w swojej najnowszej książce?
2018-10-31 10:00
Natylie Baldwin, Kermit Heartsong, „Ukraińska szachownica. Kto i po co wywołał wojnę na Ukrainie” – recenzja i ocena
W tej książce nic się nie zgadza. Więcej, „Ukraińska szachownica” jest publikacją dziwną i szkodliwą. Jak bowiem wytłumaczyć fakt, że w przypisach pojawia się na przykład postać... Tylera Durdena?!
2018-10-25 11:00
Tadeusz A. Kisielewski – „Uwaga, szpieg! Dzieje wywiadu od Noego do Bonda” – recenzja i ocena
Intrygujące życiorysy i organizacje okryte mgłą tajemnicy. Jak prezentuje się historia wywiadu w wydaniu Tadeusza A. Kisielewskiego?