Paweł Cholewicki

Student drugiego stopnia studiów magisterskich UAM w Poznaniu na kierunku archeologia, specjalizacja pradziejowa i średniowieczna. Swoje zainteresowania określa bardziej geograficznie niż chronologicznie, zajmując się badaniami nad państwami byłej Jugosławii. Interesują go tamtejsze sposoby narracji przeszłości (przede wszystkim średniowiecznej) zarówno naukowe jak i w środkach masowego przekazu. Laureat stypendiów zagranicznych i uczestnik badań wykopaliskowych w Chorwacji. Oprócz historii i archeologii pasjonują go również książki, filmy i gry z gatunku ,,fantasy’’. Z zamiłowania recenzent filmowy.

Ostatnie teksty użytkownika
2016-03-20 13:21
Kościół bośniacki – dyskusja o średniowieczu czy o współczesności?
Kościół bośniacki można by z powodzeniem wykorzystać np. do kwestionowania obecnych granic serbsko-bośniackich lub chorwacko-bośniackich. Albo też po to, aby udowodnić odwieczną „bośniackość” terenów
2015-09-15 17:40
Alojzy Stepinac – trudny święty na trudne czasy
Alojzy Stepinac, arcybiskup zagrzebski w czasie II wojny światowej, to kontrowersyjny kandydat do wyniesienia na ołtarze. Dlaczego jego kanonizacja budzi tak duże spory?
2015-05-23 11:45
„Piękna wieś pięknie płonie” - reż. Srđan Dragojević - recenzja i ocena filmu
Wojna nie jest w stanie niczego ani nikogo dowartościować, a jedynie poniżyć swoich uczestników - proporcjonalnie do ich zaangażowania.