Jerzy Klimczak

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku socjologia. Obecnie doktorant Socjologicznych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu Gdańskiego, w ramach których przygotowuje dysertację związaną z transformacją ustrojową w Polsce. W swych badaniach łączy perspektywy socjologii i historii. Autor artykułów naukowych dotyczących społecznych wymiarów sportu, doświadczeń granicznych, zjawiska marginalizacji społecznej oraz transformacji ustrojowej. Pola zainteresowań: antropologia społeczna, teorie postkolonialne, marginalizacja społeczna, historia społeczna.

Ostatnie teksty użytkownika
2018-12-10 21:58
Pokojowa Nagroda Nobla dla Lecha Wałęsy
W październiku 1983 roku Komitet Noblowski ogłosił przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie. Dla polskiej opozycji antykomunistycznej był to dzień tryumfu, dla władz PRL katastrofy. Światowe
2018-12-06 10:00
Najpiękniejsze samobójstwo – historia jednej fotografii
O Evelyn McHale za życia słyszeli jedynie jej bliscy. Po śmierci, za sprawą fotografii Roberta Wilesa, stała się ikoną.
2018-11-30 20:05
Szczyt klimatyczny ONZ 2018: nie taki ważny?
Szczyt klimatyczny ONZ w tym roku odbędzie się w Katowicach w dniach 2-14 grudnia. Swoją nieobecność zapowiedzieli między innymi prezydenci Stanów Zjednoczonych, Francji i Rosji oraz kanclerz Niemiec.
2018-11-28 20:49
Konflikt Ukrainy z Rosją – walka nie tylko o Krym
Od 2014 roku trwa okupacja Krymu przez Rosję. W ostatnich dniach nastąpiły wydarzenia, które otworzyły nowy rozdział w konflikcie ukraińsko-rosyjskim.
2018-11-22 21:12
Odbudowa Pałacu Saskiego - wątpliwości, obawy i możliwości
Odbudowa Pałacu Saskiego w Warszawie ma być trwałym świadectwem obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednak praktyka restytucji obiektów historycznych budzi wiele wątpliwości i ob
Ostatnie komentarze użytkownika
@ Gość: KristofOSer Mapa, którą Pan wskazał w linku nie jest tą samą, co odkryta przez historyków z UwB. Klikając w źródło informacji zostanie Pan przeniesiony do galerii, gdzie będzie mógł Pan je porównać.

Unikatowa mapa Polski z XVII wieku odnaleziona w paryskim archiwum
~ Jerzy Klimczak Redaktor Histmaga