Wojciech Sobański

Absolwent Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie na kierunku teologia. Do jego zainteresowań należy teologia, aktualne wydarzenia z życia Kościoła. Nade wszystko jest jednak pasjonatem historii, szczególnie dziejów Polski po roku 1945, aż do czasów współczesnych. Z zainteresowaniem śledzi wydarzenia na polskiej scenie politycznej. Miłośnik dobrych biografii.

Ostatnie teksty użytkownika
2019-08-13 10:51
Bob Carruthers – „Burzliwa młodość Hitlera” – recenzja i ocena
Wpływ szczenięcych lat i młodości Adolfa Hitlera na jego dorosłe życie to temat podejmowany w literaturze wielokrotnie. Czy Bob Carruthers dopisał nowy rozdział do tych rozważań?
2019-08-09 09:32
Manfred Lütz – „Skandal za skandalem? Nieznana historia chrześcijaństwa” – recenzja i ocena
Tę książkę czyta się jak powieść sensacyjną. To również ciekawy i potrzebny głos w dyskusji na temat roli i znaczenia chrześcijaństwa w historii, o czym często zapominamy.
2019-07-24 10:05
Jan Jacyna – „Zagłada caratu” – recenzja i ocena
Wspomnienia Jana Jacyny, polskiego generała, który na własne oczy widział proces dekompozycji i upadku władzy carskiej w Rosji. Publikacja zasługująca na zainteresowanie ze strony czytelników.
2019-05-21 10:00
Stanisław Ciesielski – „Stalin a historia” – recenzja i ocena
Czym dla Stalina była historia? Jaki wpływ na jej postrzeganie przez tyrana miał przebieg II wojny światowej? O tym w książce Stanisława Ciesielskiego.
2019-05-12 10:00
Sebastian Warlikowski – „Kołyma. Polacy w sowieckich łagrach” – recenzja i ocena
Trudno jest recenzować literaturę wspomnieniową. Czy można bowiem ocenić czyjeś osobiste przeżycia i wspomnienia? Czy można – siedząc wygodnie w fotelu – czytać o strasznym losie zwykłych ludzi, który