„Histmag.org — historia z Internetu”. Nasze sympozjum na XVIII Targach Książki Historycznej

opublikowano: 2009-11-26 00:11
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Jak przedstawiać historię w internecie? Na jakie problemy napotykają ludzie, zajmujący się tym na co dzień? Dlaczego warto publikować w sieci? O swoich doświadczeniach i badaniach opowiedzą dziennikarze, publicyści i naukowcy, członkowie redakcji i współpracownicy portalu „Histmag.org”.
REKLAMA

Bogate w punkty programu sympozjum potrwa dwie godziny. Goście będą mieli okazję poznać redaktorów i publicystów „Histmaga”, jak również autorów książek wydanych naszym nakładem: „Źródeł nienawiści. Konfliktów etnicznych w krajach postkomunistycznych” i „Z Miodowej na Bracką. Opowieści powstańca warszawskiego”. Spotkanie stanowi kontynuację cyklu „Historia w internecie. Internet w historii”, ale też cyklu premier książkowych „Histmaga”– po zorganizowanej w czerwcu w Krakowie premierze „Źródeł nienawiści”.

Sympozjum odbędzie się na XVIII Targach Książki Historycznej w sobotę 28 listopada w godzinach 14:00-16:00. Program spotkania:

  • 14:00-14:15 — Kamil Janicki — Jak mówić o historii w internecie?
  • 14:15-14:30 — Marcin Wilkowski — Powstanie Warszawskie i nie tylko. O upamiętnianiu w internecie
  • 14:30-14:45 — Grażyna Latos — Historia kobiet w sieci
  • 14:45-15:00 — Przemysław Damski — Na co historykowi internet? Archiwa, biblioteki, bazy danych w sieci
  • 15:00-15:30 — Narody walczące, zwalczane, zdominowane? Kamil Janicki i Roman Sidorski o problemach i konfliktach etnicznych w Abchazji, Osetii Południowej i na Białorusi. Spotkanie wokół książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych”.
  • 15:30-16:00 — Premiera książki „Z Miodowej na Bracką. Opowieść powstańca warszawskiego” i spotkanie z autorem, prof. Maciejem Bernhardtem.

Zobacz też

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora
Michał Świgoń
Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone