IX OKSHW odbędzie się...

opublikowano: 2010-11-21 21:48
wolna licencja
poleć artykuł:
W sobotę 20 listopada oficjalnie zakończyły się obrady VIII Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Historyków Wojskowości. Tradycyjnie podczas spotkania przedstawicieli ośrodków akademickich biorących udział w konferencji wybrano organizatora przyszłorocznej edycji.
REKLAMA

Wynik jest całkiem niezły - stwierdził Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Bartłomiej Międzybrodzki. Na pytanie z publiczności: Wygraliśmy czy przegraliśmy? z przekonaniem odpowiedział: Wygraliśmy. Jak zaznaczył, wygłoszono 108 referatów przy tylko dwóch absencjach. Wyraził także wdzięczność wszystkim referentom oraz swoim współpracownikom z grona organizatorów. Głos zabrał także jeden z uczestników konferencji, który całym sercem (niektórzy spośród zgromadzonych dodali: i wątrobą) podziękował warszawiakom za, jego zdaniem, idealną organizację.

Uroczysty bankiet pierwszego dnia VIII Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Historyków Wojskowości (fot. K. Gajda).

Głównym punktem obrad w sali 17 były oczywiście wybory miejsca następnej konferencji. Po chwili ciszy Krzysztof Fudalej (jeden z organizatorów) ogłosił, że chęć organizacji IX OKSHW wyrazili studenci z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, nieobecni na spotkaniu. Natychmiast zadzwoniono do przedstawiciela tamtejszego koła naukowego, który tę informację potwierdził. Natychmiast też pomysł ten zatwierdzono poprzez aklamację.

Ostatni punkt programu był sporą niespodzianką. Michał Janik, jeden z organizatorów warszawskiej konferencji, zapowiedział, że przedstawi krótki poradnik dla młodszych kolegów pt. jak przygotować dobry referat z historii średniowiecza. Okazało się, że chodziło tutaj o Pieśń o historii Bułgarów – utwór, który studenci z Uniwersytetu Warszawskiego od kilku lat wspólnie wykonują w czasie konferencyjnych spotkań towarzyskich. Rok temu we Wrocławiu, po wybraniu ich na organizatorów VIII OSKHW, publicznie odśpiewali całą piosenkę, zdobywając sobie sporą sympatię uczestników konferencji. Wczoraj, ku uciesze wszystkich, powtórzono wspólne wykonanie pieśni.

Zdjęcie udostępnione zostało przez Stowarzyszenie Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”

Zobacz też:

Korekta: Agnieszka Kowalska

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Histmag.org, redakcji merytorycznej portalu w l. 2006-2021, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone