Co wydarzyło się 28 kwietnia?

opublikowano: 2017-04-28 06:05
wolna licencja
poleć artykuł:
Dokładnie 505 lat temu wojska polsko-litewskie rozbiły Tatarów pod Łopusznem. Co jeszcze wydarzyło się 28 kwietnia? Zapraszamy na nasz przegląd rocznic historycznych idealny do porannej kawy!
REKLAMA

Co wydarzyło się 28 kwietnia? – zobacz też nasz wpis na kolejny dzień!

***
Rocznice na dziś: Dokładnie 78 lat temu Niemcy wypowiedziały polsko-niemiecką deklarację z 1934 o niestosowaniu przemocy; 70 lat temu rozpoczęła się Akcja „Wisła”; 65 lat temu zakończyła się amerykańska okupacja Japonii; 48 lat temu Charles de Gaulle ustąpił ze stanowiska prezydenta Francji; a 34 lata temu uchwalono zniesienie kary śmierci w czasie pokoju w państwach członkowskich Rady Europy.
Sylwetka: Dokładnie 72 lata temu komunistyczni partyzanci rozstrzelali w miejscowości Giulino di Mezzegra Benita Mussoliniego i jego kochankę Clarę Petacci. Kim był Benito Mussolini, twórca włoskiego faszyzmu przeczytacie w tekście Michała Gadzińskiego w naszym portalu .

Videohistoria: 28 kwietnia 1923 roku przez króla Jerzego V został otwarty oficjalnie stary stadion Wembley. Był on jednym z najsłynniejszych i najbardziej znanych stadionów piłkarskich na świecie. W 2003 został wyburzony, a w jego miejsce zbudowano nowy stadion na 90 tys. miejsc. Zobaczcie jak wyglądał pierwszy mecz piłkarski na Wembley, finał FA Cup, który odbył się w 28 kwietnia 1923 pomiędzy drużynami Bolton Wanderers i West Ham United:

Polecamy e-book Marka Groszkowskiego „Batoh 1652 – Wiedeń 1683. Od kompromitacji do wiktorii”

Marek Groszkowski
„Batoh 1652 – Wiedeń 1683. Od kompromitacji do wiktorii”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
117
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-934630-7-7
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone