Spotkania wokół książki „Bunt. Strajki w Trójmieście. Sierpień 1980” Anny Machcewicz

opublikowano: 2015-08-27 13:06
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Po raz pierwszy czytelnik dostaje pełną historię wielkiego strajku z sierpnia 1980 roku, którego centrum znajdowało się w Stoczni Gdańskiej im. Lenina. Zapraszamy na promocję najnowszej książki Anny Machcewicz pt. „Bunt. Strajki w Trójmieście. Sierpień 1980”, najnowszego wydawnictwa Europejskiego Centrum Solidarności. Spotkania promocyjne odbędą się 30 sierpnia w Gdańsku oraz 3 września w Warszawie.
REKLAMA

Wielowątkowa pasjonująca opowieść zaczyna się w chwili, gdy po krwawym stłumieniu strajku w Grudniu 1970 roku władze obiecały Polakom lepsze życie. To opowieść o buncie, który zmienił Polskę. Po raz pierwszy czytelnik dostaje pełną historię Wielkiego Strajku z sierpnia 1980 roku, którego centrum znajdowało się w Stoczni Gdańskiej im. Lenina. Choć rozgrywa się w określonym miejscu i czasie, nie jest to historia lokalna. Te same hasła i postulaty podjęli protestujący w Szczecinie, Elblągu, Krakowie, Łodzi, we Wrocławiu, na Śląsku i w dziesiątkach innych miejsc w całej Polsce. Na Gdańsk zwrócone były w tych dniach oczy świata, a podpisane w świetle kamer porozumienie, w których zmuszono władze komunistyczne do ustępstw, świętowali Polacy w najodleglejszych zakątkach kraju.

Spotkanie w Gdańsku:

termin | 30 sierpnia 2015, niedziela / godz. 15.30

miejsce | ECS, biblioteka / I piętro

wstęp | wolny

GOŚCIE

Anna Machcewicz / historyczka, autorka książki

Jacek Taylor / prawnik, dawny opozycjonista, obrońca w procesach politycznych

Halina Winiarska-Kiszkis / aktorka, dawna opozycjonistka

Jerzy Kiszkis / aktor, dawny opozycjonista

MODERATOR

Jarosław Zalesiński

UWAGA!

Podczas premierowej promocji będzie można kupić książkę w okazyjnej cenie: 29,99 zł

Spotkanie w Warszawie:

Zapraszamy!

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone