5 najbardziej nietypowych broni średniowiecza [video]

opublikowano: 2023-10-30 16:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
W kwestii wymyślania narzędzi do krzywdzenia bliźniego ludzka wyobraźnia nie zna granic. A jak w tej dziedzinie wypada średniowiecze?
REKLAMA

Topór, miecz, łuk, włócznia… Typowy średniowieczny arsenał zawierał długą listę broni. A przecież to dopiero wierzchołek góry lodowej. Świat w którym swoich racji można było dochodzić przy pomocy pojedynku, wrogie armie nie litowały się nad podbitymi miastami, a na traktach grasowali rozbójnicy, przywiązywał dużą wagę do broni białej i metod jej wykorzystania. Oto krótka lista najciekawszych i najbardziej nietypowych pomysłów.

Posłuchaj materiału poniżej:

Wolisz przeczytać?

Polecamy e-book Aleksandry Niedźwiedź – „Z czego się śmiano w średniowieczu?” :

Aleksandra Niedźwiedź
„Z czego się śmiano w średniowieczu?”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
120
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-21-1
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Wojciech Olej
Student kultur mediów na Uniwersytecie Śląskim, założyciel podcastu OLEJ W GŁOWIE. Pasjonuje się kontaktami międzyludzkimi, umiejętnościami interpersonalnymi oraz eksplorowaniem świata nowych mediów.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone