Regulamin serwisu Histmag.org

opublikowano: 2016-09-07 13:17
wolna licencja
poleć artykuł:
Ostatnia aktualizacja: 15 września 2021
REKLAMA

I. Postanowienia ogólne

§ 1.

1. Regulamin określa warunki i zasady świadczenia usług elektronicznych dostępnych w serwisie Histmag.org (https://histmag.org).

2. Regulamin nie dotyczy usług uregulowanych w osobnych regulaminach.

3. Zasady publikacji materiałów prasowych określa osobny regulamin publikacji.

4. Sprzedaż treści cyfrowych w sklepie internetowym Histmag.org (https://sklep.histmag.org) określa osobny regulamin.

§ 2.

Wydawcą serwisu Histmag.org jest:

PROMOHISTORIA Michał Świgoń

ul. Legionów Polskich 41/101

96-300 Żyrardów

tel.: (+48) 692 929 681 (czynny w dni robocze, w godz. 10:00-16:00)

e-mail: [email protected]

NIP: 6262815456

§ 3.

Wydawca serwisu świadczy drogą elektroniczną:

a) usługę zdalnego dostępu do materiałów prasowych publikowanych w serwisie,

b) usługi systemu komentarzy,

c) newsletter,

d) inne usługi, jeśli w danej chwili są dostępne w serwisie

zwane dalej ogólnie „usługami”.

§ 4.

Wydawca serwisu świadczy usługi na podstawie niniejszego regulaminu.

§ 5.

Usługi są świadczone nieodpłatnie.

§ 6.

Warunkiem korzystania z serwisu i dostępnych w nim usług jest przestrzeganie regulaminu. Postanowienia regulaminu wiążą użytkowników od chwili, w której zaczęli korzystać z serwisu, o czym wydawca serwisu nie ma obowiązku ich dodatkowo informować lub uprzedzać.

§ 7.

Do korzystania z usług niezbędne są: urządzenie z przeglądarką internetową i dostęp do Internetu. Do korzystania z usług newsletterów potrzebne jest dodatkowo działające konto poczty elektronicznej.

§ 8.

Nie wolno korzystać z serwisu i dostępnych w nim usług w sposób mogący spowodować nieprawidłowe działanie serwisu, przerwę w jego działaniu bądź nieuprawniony dostęp do danych.

II. Artykuły i inne materiały prasowe

§ 9.

Wydawca serwisu dokłada wszelkiej staranności, aby publikowane w serwisie informacje były prawdziwe i rzetelne, ale nie gwarantuje, że jest tak w istocie. Wydawca serwisu nie odpowiada za pomyłki i błędy w publikowanych materiałach.

§ 10.

Wydawca publikuje sprostowania zgodnie z przepisami prawa prasowego.

§ 11.

Jeśli przy artykule, zdjęciu, grafice lub innym opublikowanym w serwisie materiale nie zastrzeżono nic innego, materiały te są chronione prawami autorskimi, a ich kopiowanie lub przedruk wymagają zgody wydawcy.

§ 12.

1. Jeśli przy artykule, zdjęciu, grafice lub innym opublikowanym w serwisie materiale podano, że zostały udostępnione na wolnej licencji, wolno korzystać z nich w zakresie wskazanej tam licencji i z zachowaniem jej warunków.

2. Jeśli zakres licencji obejmuje uznanie autorstwa, materiał może być rozpowszechniany lub udostępniany publicznie pod następującymi warunkami:

a) należy wskazać autora lub autorów materiału;

b) należy wskazać serwis Histmag.org jako miejsce jego pierwotnej publikacji;

c) jeśli materiał ma być udostępniony w Internecie - należy również dodać aktywny odnośnik do pierwotnej publikacji.

3. Licencja na wykorzystanie artykułu, recenzji lub innego rodzaju tekstu nie dotyczy umieszczonych w tym tekście obrazów i multimediów.

III. Komentarze

§ 13.

Użytkownicy mogą zamieszczać w serwisie komentarze do udostępnionych w nim materiałów.

§ 14.

1. Nie wolno dodawać komentarzy zawierających treści naruszające prawo, w tym w szczególności:

a) treści naruszających prawa autorskie;

b) treści naruszających dobra osobiste innych osób;

c) treści pochwalających totalitarne praktyki i metody komunizmu lub faszyzmu bądź zaprzeczających udowodnionym zbrodniom komunistycznym i faszystowskim;

d) treści nawołujących do nienawiści na tle narodowościowym, rasowym, etnicznym, wyznaniowym oraz treści pochwalających przemoc lub nawołujących do przemocy;

e) treści wulgarnych i obscenicznych.

2. Nie wolno dodawać komentarzy zawierających linki do treści naruszających prawo.

3. Nie wolno dodawać komentarzy zawierających reklamy.

4. Nie wolno dodawać komentarzy naruszających zasady netykiety, w tym zwłaszcza obrażających pozostałych komentujących.

5. Nie wolno dodawać komentarzy utrudniających dyskusję, w tym w szczególności wypowiedzi nie na temat, powtarzających inne wypowiedzi czy wypowiedzi, których jedynym celem jest prowokowanie lub drażnienie innych komentujących (trolling).

§ 15.

1. Komentarze są moderowane.

2. W przypadku naruszenia regulaminu moderatorzy mają prawo odmówić publikacji komentarza, usunąć opublikowany komentarz lub usunąć niezgodne z regulaminem fragmenty komentarza.

3. Użytkownik może zgłosić opublikowany komentarz do ponownej moderacji. Zgłoszenia wysyła się pocztą elektroniczną na adres [email protected], podając w treści link do strony z komentarzem i nick komentującego oraz wskazując naruszone punkty regulaminu.

§ 16.

Moderatorzy mogą usunąć komentarze dodane przez jedną osobę, która w jednej dyskusji podpisuje się różnymi nickami.

IV. Newsletter

§ 17.

Użytkownicy, którzy dokonali subskrypcji newslettera, otrzymują pocztą elektroniczną regularne wiadomości z listą najciekawszych materiałów opublikowanych w serwisie.

§ 18.

Newsletter subskrybuje się przy pomocy elektronicznego formularza, w którym użytkownik podaje imię lub pseudonim oraz adres e-mail.

§ 19.

Newsletter subskrybuje się na czas nieoznaczony. Użytkownik może w każdej chwili zakończyć subskrypcję, używając odpowiedniego linku w stopce wiadomości.

V. Ochrona prywatności

§ 20.

1. Dane osobowe zgromadzone przez oprogramowanie serwisu w związku ze świadczeniem usług są wykorzystywane wyłącznie w celu świadczenia tychże usług zgodnie z przepisami prawa i polityką prywatności.

2. Wydawca serwisu zapewnia wymaganą prawem ochronę danych osobowych.

3. Użytkownicy mają prawo wglądu w dotyczące ich dane oraz żądania zmiany i usunięcia tych danych.

§ 21.

Oprogramowanie serwisu może zapisywać na urządzeniu użytkownika pliki cookies w celu pozyskiwania i gromadzenia danych statystycznych o ruchu i aktywności w serwisie zgodnie z polityką prywatności.

VI. Ograniczona odpowiedzialność wydawcy

§ 22.

Wydawca serwisu nie gwarantuje poprawnego działania usług i nie ponosi odpowiedzialności za błędy lub przerwy w ich działaniu.

§ 23.

Wydawca serwisu nie odpowiada za szkody spowodowane korzystaniem z usług niezgodnie z prawem lub niezgodnie z regulaminem serwisu.

§ 24.

Wydawca serwisu nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.

§ 25.

Wydawca serwisu nie odpowiada za treść reklam, z wyjątkiem reklam towarów i usług, które świadczy sam wydawca.

VII. Postanowienia końcowe

§ 26.

W sprawach nieuregulowanych regulaminem zastosowanie znajdują właściwe przepisy prawa powszechnie obowiązującego, w szczególności ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawy o ochronie danych osobowych i Kodeksu cywilnego.

§ 27.

Regulamin staje się wiążący z dniem opublikowania.

§ 28.

Wydawca zastrzega prawo zmian w regulaminie. Zmiany te są ogłaszane w serwisie i stają się wiążące z dniem ich opublikowania.

§ 29.

Aktualny tekst regulaminu w formie umożliwiającej pozyskanie, odtwarzanie i utrwalenie jego treści za pomocą systemu teleinformatycznego jest dostępny pod adresem: https://histmag.org/regulamin-serwisu-histmagorg-13880

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Michał Świgoń
Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone