Opublikowano
2018-03-27 13:58
Licencja
Wolna licencja

Praktyki w Histmag.org – z nami nauczysz się pracy w mediach!

Oferujemy praktyki: redakcyjne, informatyczne oraz w dziale promocji i reklamy! Chcesz popularyzować wiedzę historyczną w interesujący i nietypowy, ale rzetelny sposób? Interesuje Cię działanie „od środka” dużego portalu tematycznego? A może szukasz ciekawego miejsca, żeby rozwinąć swoje umiejętności w zakresie marketingu i reklamy lub praktycznie rozwinąć zdolności informatyczne? Zgłoś się na praktyki studenckie w Histmag.org!


Redakcja portalu Histmag.org to zespół energicznych ludzi, chcących opowiadać o przeszłości z wykorzystaniem internetu. Jesteśmy jednym z najpopularniejszych mediów historycznych w Polsce, od lat współpracujemy z wieloma uczelniami, instytucjami kultury i wydawnictwami. To co robimy, robimy z pasji i przekonania, że historia może być ciekawa i przydatna również w teraźniejszości.

Oferujemy realizowane zdalnie praktyki studenckie w ustalonym z redakcją terminie skierowane do studentów uczelni w całej Polsce. Oferujemy praktyki redakcyjne (popularyzatorskie i dziennikarskie), w dziale promocji i reklamy oraz praktyki informatyczne.

Praktyki Histmag.org

Wymagania i informacje dla wszystkich kandydatów na praktyki:

 • prosimy o załączenie CV wraz z adnotacją: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych powyżej w celu rekrutacji na praktyki zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.”
 • wymagany jest status studenta lub młodego absolwenta (do 30 roku życia)
 • wymiar godzinowy praktyki - łącznie około 100 godzin (może zostać dostosowany do wymogów uczelni)
 • realizacja zdalna
 • praktyka ma charakter nieodpłatny, z możliwością nawiązania stałej współpracy po zakończeniu praktyki

Wymagania dla praktyk redakcyjnych (popularyzatorskich lub dziennikarskich - w zależności od preferencji praktykanta):

 • komunikatywność, sumienność, zapał do pracy, terminowość
 • umiejętność pisania krótszych i dłuższych tekstów
 • studia na kierunku historia lub dziennikarstwo lub kierunkach pokrewnych (np. archeologia, filologia klasyczna, historia sztuki, politologia, kulturoznawstwo).
 • koniecznie zainteresowanie historią
 • do zgłoszenia należy dołączyć uzasadnienie w kilku zdaniach dlaczego zdecydowałeś/aś się na praktyki w Histmag.org i czego chcesz się nauczyć
 • Mile widziane będzie też dołączenie przykładów prac naukowych o tematyce (około)historycznej pisanych na studiach lub artykułów najlepiej o tematyce historycznej publikowanych w internecie, na blogu i.t.p..

Wymagania dla praktyk w dziale promocji i reklamy:

 • zainteresowanie problematyką marketingu, promocji oraz reklamy w internecie
 • nienaganność językowa w mowie i w piśmie
 • komunikatywność, sumienność
 • wraz ze zgłoszeniem prosimy podesłać informację, czym chciał(a)byś zajmować się w trakcie praktyk, czego podczas nich nauczyć
 • przyjęcie na praktyki w dziale promocji i reklamy uzależniamy od pozytywnego rezultatu rozmowy wstępnej - przeprowadzonej osobiście w Warszawie (dla praktykantów z Warszawy i okolic) lub głosowo za pośrednictwem internetu.

Wymagania dla praktyk informatycznych:

 • studia na kierunkach IT i pokrewnych lub odbyty kurs programowania (PHP),
 • chęć rozwinięcia umiejętności informatycznych w praktyce, w dużym serwisie internetowym
 • chęć nauki jest kluczowa
 • technologie: PHP, Laravel, obsługa i optymalizacja serwera

Zgłoszenia należy przesyłać na adres praktyki@histmag.org. Zgłoszenie proszę zatytułować wskazując na wybrany rodzaj praktyk, na przykład „Praktyki Histmag.org - praktyki informatyczne” lub „Praktyki Histmag.org - praktyki radakcyjne: dziennikarskie”. Ponadto w mailu prosimy podać preferowany termin odbywania praktyk i ich wymiar godzinowy. Redakcja zastrzega sobie możliwość odrzucenia zgłoszenia lub zaproponowania alternatywnego terminu praktyk.

Współpraca

Jeżeli chcesz z nami współpracować, ale z różnych względów nie odpowiada Ci nasza oferta praktyk lub po prostu inaczej wyobrażasz sobie ewentualną współpracę (chcesz pisać pojedyncze artykuły, wydać z nami swój e-book, pomóc w korekcie serwisu lub masz jeszcze inne pomysły) zapraszamy na stronę https://histmag.org/Wspolpraca-213 na której znajdziesz szczegóły możliwości współpracy z nami!

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Redakcja

Redakcja Histmag.org

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org