O Histmag.org

opublikowano: 2016-08-25 01:29
wolna licencja
poleć artykuł:
Czym właściwie jest Histmag.org? Jaki jest profil tematyczny naszego serwisu? Jakie są nasze cele, ile osób nas czyta? Kto wchodzi w skład redakcji?
REKLAMA

O nas

Histmag.org to najdłużej istniejący w Polsce serwis poświęcony szeroko rozumianej historii – założony 1 października 2001 roku. Miesięcznie czyta nas średnio paręset tysięcy osób. Każdego miesiąca publikujemy kilkadziesiąt nowych artykułów, recenzji i newsów. Współpracujemy z większością polskich wydawnictw historycznych, instytucjami kultury, mediami, uniwersytetami, związanymi z historią stowarzyszeniami i grupami rekonstrukcyjnymi. Staramy się uprawiać dziennikarstwo profesjonalne pod każdym względem – merytorycznym, językowym, warsztatowym. Obok publicystyki zajmujemy się także propagowaniem badań naukowych i popularnej, ale rzetelnej wiedzy o historii.

Dążymy do tego, by w sposób odpowiedzialny i nieuciekający się do tabloidyzacji popularyzować wiedzę historyczną wśród coraz większej liczby internautów.

Jesteśmy aktywnym medium, na bieżąco relacjonującym aktualne wydarzenia związane z historią. Pod naszym patronatem medialnym ukazują się liczne pozycje książkowe i inne publikacje, a także odbywają się ważne imprezy kulturalne i naukowe.

Historię traktujemy w sposób szeroki i interdyscyplinarny. Interesuje nas to, jak przejawia się ona we współczesnym życiu społecznym i kulturalnym – w literaturze, muzyce, sztuce, polityce. Nasz portal jest zarejestrowanym tytułem prasowym o numerze ISSN:1896-8651.

Histmag.org jest jednym z najpopularniejszych mediów historycznych w Polsce. To najczęściej wybierany przez reklamodawców internetowy serwis historyczny w naszym kraju. Histmag.org to także stale rosnąca społeczność miłośników historii – pasjonatów, studentów, nauczycieli, naukowców. Od kwietnia 2006 roku na naszych łamach opublikowaliśmy ponad 25 tys. tekstów ponad 2 tys. autorów.

Regularnie organizujemy konkursy z wartościowymi nagrodami. Konkursy Histmaga są sponsorowane przez naszą redakcję, a także przez m.in.: wydawców książek i prasy, księgarnie internetowe, instytucje naukowe, ośrodki kultury i wydawców gier komputerowych, planszowych i karcianych. W latach 2011-2021 współorganizowaliśmy plebiscyt na najlepszą książkę historyczną Historia Zebrana. Wydaliśmy również kilka książek historycznych, pozytywnie odebranych przez recenzentów i media. Regularnie wydajemy e-booki i audiobooki.

Zrealizowaliśmy liczne akcje społeczne, np.: Imperium Lechitów nie istniało, Historia lokalna podlega ochronie, Jaka powinna być polska polityka historyczna? i Polećmy książki premierowi.

Finansowanie:

Główne źródło finansowania stanowią wpływy z reklam oraz konkretne wsparcie naszych Czytelników w postaci darowizn (również za pośrednictwem serwisu Patronite.pl) i zakupów w sklepie internetowym Histmag.org.

Histmag.org jest inicjatywą realizowaną oddolnie, niezależną od wielkich grup kapitałowych czy zagranicznych koncernów medialnych. W działaniach wspierają nas nasi partnerzy.

Profil światopoglądowy

Nasi publicyści stanowią grupę o bardzo zróżnicowanych poglądach politycznych, społecznych, religijnych czy naukowych. W każdej z tych dziedzin jako redakcja staramy się zachowywać pełną neutralność. Publikujemy teksty osób o różnych poglądach, pod warunkiem ich wysokiej wartości merytorycznej. Trzymamy się zasady: Łączy nas historia!

Pragniemy, by Histmag,org był miejscem dyskusji i ścierania się różnych opinii. Przekonania wyrażane w poszczególnych artykułach, tak stricte historycznych, jak i dotyczących współczesności, są prywatnymi opiniami autorów (w tym członków redakcji), nie zaś odzwierciedleniem linii światopoglądowej całej redakcji. Najważniejsza jest dla nas naukowa i dziennikarska rzetelność.

Kontakt: (uwaga, zdecydowanie preferujemy kontakt mailowy, prosimy o kontakt telefoniczny wyłącznie w naprawdę uzasadnionych przypadkach!)

Redakcja:

Mateusz Balcerkiewicz

redaktor naczelny

email: [email protected]

telefon: 798 537 653

Wydawca portalu:

Michał Świgoń

email: [email protected]

telefon: 692 929 681

(kontakt dla mediów, reklama, przedruki, patronaty, współpraca biznesowa)

Adres wydawcy i redakcji, dane firmowe:

Michał Świgoń PROMOHISTORIA

ul. Legionów Polskich 41/101

96-300 Żyrardów

NIP: 626-281-54-56

Numer konta: PL 33114020040000380274100716

(Uwaga, ze względu na to, że pracujemy zdalnie - prosimy zawsze o wskazywanie powyższego imienia i nazwiska wydawcy jako adresata korespondencji na kopercie - i zawarcie ewentualnej adnotacji z prośbą o przekazanie poczty innej osobie z naszego zespołu bezpośrednio w przesyłce. W innym wypadku jej odebranie może być niemożliwe.)

Kontakt w sprawach technicznych (np. źle wyświetlająca się strona): [email protected]

Skład zespołu redakcyjnego i kontakt z poszczególnymi członkami redakcji

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Michał Świgoń
Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone