Serwis „Historia i media” objęty patronatem „Histmaga”

opublikowano: 2009-07-27 09:49
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Mamy przyjemność poinformować, że zacieśniliśmy współpracę z zaprzyjaźnionym z nami serwisem „Historia i media”, obejmując prowadzony przez Marcina Wilkowskiego projekt stałym patronatem „Histmaga”.
REKLAMA

„Historia i media” to niewielki ale cieszący się zasłużoną renomą wśród specjalistów serwis poświęcony zagadnieniom relacji między historią a mediami. Poruszane są w nim takie tematy, jak rola mediów w kulturze historycznej, ich wpływ na kształtowanie świadomości przeszłości, internet i nowe technologie w badaniach i edukacji historycznej, historia w sztuce współczesnej. Celem projektu jest promocja koncepcji digital history – zainteresowanie historyków internetem jako narzędziem wspomagającym badania i edukację historyczną.

Z „Historia i media” współpracujemy od dawna, postrzegając ten projekt jako cenne uzupełnienie dla „Histmaga” – jest to bowiem serwis poświęcony w większym stopniu kwestiom metodologicznym, ale zarazem śledzący trendy, za którymi planujemy podążać rozwijając „Histmaga” – uniwersalny portal historyczny, przeznaczony nie tylko dla naukowców. Od ubiegłego roku wspólnie z Marcinem Wilkowskim występujemy na organizowanych przez „Histmaga” sympozjach poświęconych historii w internecie. Zdecydowaliśmy się zacieśnić naszą współpracę, obejmując serwis „Historia i media” patronatem Histmaga. Oznacza kontynuację dotychczasowych inicjatyw, ale także m.in. start stałej rubryki poświęconej zagadnieniom metahistorycznym i przedruki wybranych artykułów zamieszczanych w serwisie „Historia i media”, tak by za pośrednictwem „Histmaga” mogła do nich dotrzeć szersza grupa czytelnicza.

O kolejnych wspólnych inicjatywach będziemy oczywiście informować na łamach „Histmaga”. Tymczasem zapraszamy do odwiedzenia serwisu „Historia i media”.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone