Praktyki studenckie w Histmag.org – historia w Internecie!

opublikowano: 2015-06-02 14:55
wolna licencja
poleć artykuł:
Chcesz zajmować się historią w sposób nietypowy? Szukasz ciekawego doświadczenia? Interesuje Cię działanie mediów internetowych? Skorzystaj z doświadczenia ludzi, którzy zajmują się popularyzacją historii w Internecie od ponad dziesięciu lat! Zgłoś się na wakacyjne praktyki studenckie w Histmag.org.
REKLAMA

Redakcja portalu Histmag.org to zespół energicznych ludzi, chcących opowiadać o przeszłości z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Jesteśmy jednym z najpopularniejszych mediów historycznych w Polsce, od lat współpracujemy z wieloma uczelniami, instytucjami kultury i wydawnictwami. To co robimy, robimy z pasji i przekonania, że historia może być ciekawa i i przydatna również w teraźniejszości.

Oferujemy 2-3 tygodniowe praktyki wakacyjne w terminie od 29 czerwca do 27 września, skierowane do studentów uczelni warszawskich. Praktyki mają charakter zdalny i obejmują podstawowe przeszkolenie dziennikarskie, przygotowanie artykułów popularnonaukowych, wykonywanie researchu oraz pomoc w pracach redakcyjnych. Wymagany stały dostęp do Internetu oraz możliwość spotkania się na żywo w Warszawie na początku praktyk.

Terminy: I. 29 czerwca – 19 lipca; II. 20 lipca – 9 sierpnia; III. 17 sierpnia – 6 września; IV. 7 – 27 września.

Praktyki w Histmagu wspominam bardzo dobrze. Dały mi one wgląd w pracę dziennikarską, pozwoliły wziąć udział w przygotowywaniu newsów i artykułów popularnonaukowych, stworzyły też okazję do wcielenia się w rolę recenzenta – opowiada Julita z III roku historii. Pisanie newsów, artykułów popularnonaukowych i recenzji książek to nie tylko ćwiczenie warsztatu pisarskiego, ale również okazja do poszerzania wiedzy i odkrywania nowych, ciekawych zagadnień z historii – zauważa Monika z III roku. W zeszłych latach odbywały one wakacyjne praktyki w Histmag.org – dziś na stałe współpracują z naszym portalem.

Zgłoszenia należy przesyłać do 21 czerwca na adres [email protected]">[email protected].">[email protected]. W mailu podać należy: imię i nazwisko, rok studiów, znajomość języków obcych, zainteresowania (historyczne i inne) oraz preferowany termin odbywania praktyk. Po wyżej wymienionym terminie osoby zgłaszające się otrzymają proste zadania do wykonania, sprawdzające predyspozycje dziennikarskie. Jego wykonanie jest warunkiem niezbędnym rozpoczęcia praktyk.

Redaktor odpowiedzialny: Tomasz Leszkowicz ([email protected]">[email protected]).">[email protected]).

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone