Ale Historia, 18 września w Wyborczej

opublikowano: 2017-09-18, 09:09
wszelkie prawa zastrzeżone
Śmierć zatapia dwa razy. W wystającej ponad wodę części kadłuba na wpół zatopionego okrętu podwodnego HMS „Thetis” wystarczy wywiercić otwory i wtłoczyć powietrze, a ocaleje prawie setka uwięzionych w nim ludzi. Gdy ratownicy proszą dowództwo Royal Navy o zgodę na tę operację, w odpowiedź długo nie mogą uwierzyć. Brytyjska admiralicja zakazuje wiercenia jakichkolwiek otworów...
reklama

Ponadto w wydaniu:

  • Polska wiocha przedwojenna. W buncie chłopskim, który wybuchł sierpniu 1937 r., wzięły udział dziesiątki tysięcy rolników. W starciach z policją zginęły 44 osoby, 5 tys. aresztowano, a ponad 600 postawiono przed sądem. Dwa miesiące temu PSL zaproponował uczczenie protestu specjalną uchwałą Sejmu, ale inicjatywę zablokował PiS. O co chodziło chłopom 80 lat temu? I jak im się żyło w międzywojennej Polsce?
  • Angielska oblubienica Führera. Gdy przyjaciółka Hitlera, angielska arystokratka Unity Mitford, wróciła do domu z Niemiec, miała kulę w głowie, brytyjski wywiad na karku i była najbardziej znienawidzoną kobietą w Wielkiej Brytanii.
  • Wszystkie barwy Siedmiogrodu. Ta górzysta kraina łączy przepiękną przyrodę ze wspaniałymi zabytkami. Turysta napotka tu habsburskie miasta znane z Galicji, węgierskie wsie z kalwińskimi kościółkami, saskie gotyckie kościoły i rumuńskie drewniane cerkwie, które przypominają kościółki z Podhala.
reklama
Komentarze
o autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2024 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone