Czarna krew gospodarki. Jak ropa naftowa zaczęła rządzić światem? | spotkanie online

opublikowano: 2023-01-12 06:00— aktualizowano: 2023-01-17 06:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
W środę 18 stycznia o godz. 18.00 Instytut Pileckiego zaprasza na dyskusję online „Czarna krew gospodarki. Jak ropa naftowa zaczęła rządzić światem?”, prowadzoną przez dr. hab. Andrzeja Zawistowskiego. Jego gościem będzie Andrzej Krajewski – publicysta i historyk. Transmisja dostępna będzie na platformie Zoom i Facebooku.
REKLAMA

Zoom / Facebook Instytutu Pileckiego
Rejestracja na Zoomie: LINK

Od kilkunastu miesięcy oczy gospodarczego świata skupione są na tabelach notowań surowców energetycznych. Każde wahnięcie cen ropy – niczym efekt motyla – powoduje perturbacje we wszystkich sektorach gospodarki. Kiedy ropa zawładnęła gospodarką? Czy OPEC rządzi światem? O co walczono w Kuwejcie? Na te i inne pytania odpowie dr Andrzej Krajewski, historyk i publicysta, autor książki „Krew cywilizacji. Biografia ropy naftowej”. Rozmowę poprowadzi dr hab. Andrzej Zawistowski z Instytutu Pileckiego.

Andrzej Krajewski – publicysta i historyk od lat związany z tytułami: „Dziennik Gazeta Prawna” i „Dziennik.pl”, publikuje także na łamach „Polityki”. Od czasu do czasu pisze także książki. Oprócz pozycji „Krew cywilizacji. Biografia ropy naftowej” jest autorem m.in.: „Rzemieślnicy, Badylarze, Cinkciarze. Jak przedsiębiorczy Polacy przechytrzyli komunę” oraz „Dekada cudów 1988–98. Tak się rodził polski kapitalizm”.


Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Klio w świecie ekonomii, czyli porozmawiajmy o gospodarce”. Poprzednie spotkania dostępne są na profilu YouTube Instytutu Pileckiego: LINK 

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone